10 najgorszych błędów modowych, które popełniają dziewczyny

10 najgorszych błędów modowych, które popełniają dziewczyny

Bardzo wiele dziewczyn interesuje się modą. Niestety nadal popełnianych jest wiele błędów, które mogą wywołać negatywne wrażenie. Jakie są największe błędy modowe popełniane przez dziewczyny?

1. Niedostosowanie ubioru do okazji – to podstawowy problem. Nawet jeśli coś jest naprawdę ładne i modne to niestety nie pasuje do każdej okazji, a przynajmniej bardzo rzadko tak się zdarza. Niestety, dziewczyny o tym zapominają i kiedy coś im się podoba, zakładają to na różne niepowiązane ze sobą okazje.

2. Bezmyślne podążanie za modą – to kolejny podstawowy błąd popełniany przez dziewczyny. Kiedy zauważą coś modnego lub usłyszą o jakimś nowym trendzie, od razu chcą to kupić i nie zastanawiają się nad tym, czy rzeczywiście dana rzecz im pasuje. Szczególnie jest to zauważalne w przypadku spodni. Naprawdę nie każda dziewczyna może sobie pozwolić na rurki, tak samo jak nie każda powinna zakładać np. boyfriendy. Wszystko zależy od figury, wagi itd. Dobranie ubioru do swojej sylwetki nie jest aż takie trudne, wystarczy trochę poczytać lub zapytać o radę kogoś, kto zna się na ubraniach.

3. Niewłaściwe noszenie rajstop, skarpetek – uważa się, że to jeden z najpoważniejszych błędów. Pod żadnym pozorem nie można zakładać rajstop do sandałów, a już w ogóle nie ma mowy o skarpetach. Podobnie rzecz się ma z butami, które mają wycięty przód. Należy także pamiętać o tym, że do jasnych butów nie pasują ciemne rajstopy. Poważnym błędem jest też zakładanie rajstopowych skarpetek do spodni, których długość sprawia, że brzeg tych skarpetek będzie widoczny.

4. Zbyt skąpy strój – młode dziewczyny uważają, że mogą zakładać przykrótkie bluzki, spódniczki itd. Oczywiście latem rzeczywiście można założyć miniówkę i bluzkę na ramiączkach, ale jeśli akurat wybieramy się np. na randkę, zakupy itp. to należy pamiętać o tym, że do miniówki zakłada się bluzkę z rękawkiem i na odwrót. Poza tym należy zadbać o to, aby taka spódniczka nie była zbyt krótka. Tak samo sprawa wygląda z szortami. Niesmaczne i niekulturalne jest pokazywanie wszystkim połowy swoich pośladków.

5. Pokazywanie bielizny – mimo iż obecnie do stanika przyczepia się wręcz dodatkowe ozdobne ramiączka, należy z tym uważać i pamiętać o tym, że bielizny raczej się nie pokazuje. Oczywiście gustowne ramiączka mogą pasować do niektórych bluzek, ale jeśli chcemy się ubrać elegancko to ramiączka muszą pozostać ukryte. W przypadku sukni pokazywanie stanika jest całkowicie niedopuszczalne. Warto także pamiętać o dostosowaniu koloru bielizny do ubrania. Ważne jest także to, aby majtki nie odznaczały się przez materiałowe spodnie.

6. Zbyt dużo biżuterii – duża ilość biżuterii jest obecnie w modzie, ale należy pamiętać, że przesadzić też nie można, zwłaszcza jeśli mamy wyglądać elegancko. Jeśli stawiamy na większą ilość bransoletek to inne ozdoby powinny się już mniej wyróżniać lub wręcz można z nich zrezygnować. Zazwyczaj źle prezentują się duże kolczyki zestawione z okazałym wisiorem.

7. Niewłaściwe dobieranie dodatków – okazuje się, że wiele dziewczyn nadal nie potrafi prawidłowo dobrać dodatków. Tymczasem samo założenie ładnej sukienki to jeszcze nie wszystko. Należy zadbać o to, aby dobrać do niej odpowiednie buty, torebkę oraz biżuterię. Wszystko musi ze sobą współgrać. Poza tym dodatki mają także za zadanie nieco rozjaśnić lub przyciemnić nasz strój. Jeśli bowiem zakładamy czarną sukienkę to wszystkie dodatki nie mogą być czarne. Warto zdecydować się wtedy na coś np. czerwonego lub białego.

8. Źle dobrany rozmiar – wielkim błędem modowym jest również noszenie ubrań w nieodpowiednim rozmiarze. Często, gdy widzimy ładną bluzkę i okazuje się, że nie ma naszego rozmiaru to stwierdzamy, że nic się nie stanie jak kupimy ją nieco za dużą lub za małą. Tymczasem wygląda to zazwyczaj źle i już na pierwszy rzut oka widać, że nie dobrałyśmy rozmiaru. Poza tym może to zaburzyć naszą sylwetkę, a także sprawić, że będziemy czuć się niekomfortowo i np. co chwilę poprawiać na sobie daną rzecz w obawie, że np. dane spodnie za chwilę z nas spadną. Karygodne jest też noszenie za ciasnych lub za dużych butów. Grozi to zresztą przykrym wypadkiem.

9. Brak dbałości o buty – nawet jeśli mamy najmodniejsze i najdroższe buty, jeśli nie dbamy o nie, to nie będą one się dobrze prezentowały. Buty należy systematycznie czyścić oraz konserwować różnymi środkami. Oczywiście nie można przesadzać, ale niedopuszczalne jest wyjście na imprezę w brudnych butach. Czyste i wypastowane buty przyciągną wzrok i dodadzą nam elegancji oraz szyku. Poza tym dbałość o buty przedłuża im życie.

10. Wszechobecny oversize – oversize jest rzeczywiście modny i może prezentować się naprawdę nieźle, ale nie można z nim przesadzać. Poza tym należy mieć świadomość tego, że nie każdemu on pasuje. Najbezpieczniej jest nie łączyć ze sobą dwóch oversizowych ubrań. Nikt nie chce przecież wyglądać jak worek. Oversize potrafi ukryć niedoskonałości, ale może także zaburzyć naszą sylwetkę, zatem naprawdę trzeba z nim uważać, a niestety wiele dziewczyn kompletnie o tym zapomina.

4.7/5 - (ilość ocen: 12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.