10 porad, jak robić lepsze zdjęcia na Instagrama

10 porad, jak robić lepsze zdjęcia na Instagrama

Obecnie już nie tylko młodzież, ale i osoby dorosłe chętnie korzystają z różnych funkcji, jakie oferują im portale społecznościowe. Najpopularniejsze nadal jest publikowanie swoich zdjęć, za pomocą których można poinformować co się akurat robi, gdzie się jest, w jakim nastroju itd. Poza tym dużo osób, a zwłaszcza dziewcząt publikuje takie zdjęcia, które są bardzo atrakcyjne. Jeśli chodzi o fotki to króluje przede wszystkim Instagram. Jak zrobić sobie ciekawe i atrakcyjne w kontekście modowym zdjęcia na Instagrama?

1. Postaw na sesję w stylu romantycznym – chyba każda z dziewczyn marzy o romantycznej sesji zdjęciowej w pięknej scenerii i stroju. Do takich zdjęć najlepsza będzie zwiewna sukienka, rozpuszczone włosy, delikatny makijaż, wianek na głowie. Jeśli chodzi o miejsce to najlepszy będzie las, łąka, park, ruiny zamku.

2. Dopasuj ubrania kolorystycznie – nie chodzi tu wcale o to, aby spódnica współgrała z bluzką, choć oczywiście i to jest bardzo ważne, ale jeśli zależy nam na tym, byśmy wyglądali na zdjęciu korzystnie, koniecznie trzeba dobrać kolory ubrań tak, aby do nas pasowały. Muszą współgrać z naszą karnacją, kolorem włosów, kolorem oczu, nastrojem, charakterem itd. Dla przykładu, blada osoba nie powinna zakładać ubrań w pastelowych kolorach, bo będzie przez to jeszcze bledsza. Blondynka z kolei będzie niekorzystnie wyglądała w żółtym kolorze, lepiej zdecydować się np. na niebieski.

3. Poproś kogoś o pomoc – taką sesję zdjęciową najlepiej przygotować z kimś, kto się na tym zna i doradzi nam odpowiednią stylizację, makijaż, fryzurę, tło itd. Istnieją osoby, które zajmują się takimi rzeczami na co dzień. Może właśnie Twoja przyjaciółka jest taką osobą? Poza tym zawsze warto zapytać kogoś o radę, nawet jeśli nie zajmuje się tym profesjonalnie. Ciężko jest być obiektywnym wobec samych siebie, toteż każde inne spojrzenie bardzo się przyda.

4. Nie daj się monotonii – najważniejsze jest to, aby każde Twoje zdjęcie na Instagrama nie wyglądało tak samo. Przyjmuj inne pozy, decyduj się na inną scenerię, a przede wszystkim zmieniaj stylizacje. Jednego dnia zrób sobie zdjęcie w sukience, a drugiego postaw na ukochane jeansy. Różnorodność jest bardzo istotna, jeśli chodzi o zdjęcia.

5. Eksperymentuj – eksperymentowanie jest często bardzo potrzebne, zwłaszcza jeśli mowa o modzie. Kiedy planujemy zrobić sobie trochę zdjęć na Instagrama, warto pokombinować, wypróbować różnych pomysłów. Nawet kiedy wydaje nam się, że w danej stylizacji nie będziemy dobrze wyglądać, nic nie szkodzi spróbować. Najwyżej, jeśli uznamy, że zdjęcie nie wyszło zadowalająco, po prostu go nie opublikujemy, a nawet usuniemy.

6. Nie odchodź od naturalności – ważne jest to, aby oprócz pozowanych i misternie przygotowywanych sesji, robić również zdjęcia w naturalnych codziennych sytuacjach, strojach itd. Czasami zwykłe zdjęcie wykonane w drodze do pracy czy szkoły może być naprawdę ładne. Nie trzeba zawsze być idealnie wymalowanym, ubranym itp. Wiele osób uważa zresztą, że właśnie te naturalne zdjęcia, a najlepiej takie z zaskoczenia, wykonane przez kogoś, są najlepsze i to one w pełni nas oddają. Coś w tym jest, więc warto o tym pamiętać.

7. Oglądaj zdjęcia innych – zawsze wiele można się nauczyć, obserwując innych. Warto zobaczyć, jakie pomysły na zdjęcia mają nasi znajomi. Oczywiście nie powinno się nikogo kopiować, gdyż każdy ma swój własny styl, osobowość itd., ale czasami okazuje się, że można coś zaczerpnąć ze stylizacji przyjaciółki, a może akurat spodoba nam się miejsce, w którym wykonała zdjęcie. Można także przyjrzeć się modowym katalogom, blogom itp.

8. Nie przesadź – każdy musi zdawać sobie sprawę z tego, że przesada nigdy nie jest dobra. Jeśli na zdjęciu będzie zbyt dużo rekwizytów to ciężko będzie na czymkolwiek skupić wzrok, a my już w ogóle możemy w tym zniknąć. Poza tym oznacza to również, że nie powinno się przesadzić z makijażem, dodatkami do stroju itp. Prostota nigdy nie wychodzi z mody, a nie musi przecież być nudna.

9. Ubierz to, co lubisz – mogłoby się wydawać, że do dobrej sesji zdjęciowej trzeba się wystroić, tymczasem najważniejsze jest to, żeby dobrze czuć się w tym, co się ma na sobie. Warto więc zrobić sobie zdjęcie na Instagrama np. w ulubionej sukience. Można także zestawić często noszoną przez nas marynarkę z jeansami. Wszystko zależy od nas. Ważne jest to, aby strój oddawał naszą osobowość i nastrój, a w “obcych” nam rzeczach możemy wyglądać sztucznie i zdjęcie w ogóle nie spełni swojej roli.

10. Dobrze się baw – najważniejsze jest to, aby robienie zdjęć na Instagrama było dla nas przyjemnością. Nie może to być jakiś obowiązek, bo wszyscy wrzucają zdjęcia, więc my też musimy. Podczas takiej sesji można przecież świetnie się bawić, a na zdjęciu na pewno będzie widać, że mamy dobry nastrój. Ważne jest, aby zachować dystans do siebie i do pogoni za idealnym wyglądem. Taką sesję można urządzić sobie z przyjaciółmi i wspólnie układać różne stylizacje, przebierać się, eksperymentować. Będzie to na pewno miło spędzony czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *