10 porad na temat jak nie wydać fortuny i wyglądać stylowo!

10 porad na temat jak nie wydać fortuny i wyglądać stylowo!

Obecnie kobiety coraz bardziej przywiązują wagę do swojego wyglądu. Każda chce wyglądać stylowo, ale problemem jest to, że nie wszystkie mogą sobie pozwolić na wydawanie fortuny na ubrania. Na szczęście okazuje się, że wcale nie trzeba zostawiać tysięcy w sklepach, aby wyglądać modnie i gustownie. Istnieje kilka sposób na to, żeby wyglądać stylowo bez wydawania fortuny.

1. Kupowanie na wyprzedażach – to jeden z najlepszych i najskuteczniejszych sposób. Wyprzedaże organizowane są bardzo często i można wtedy kupić oryginalne ubrania, które po prostu pochodzą z wychodzącej już kolekcji. Ich cena zazwyczaj jest przynajmniej o połowę niższa. Natomiast jeśli akurat nie ma nigdzie wyprzedaży to warto udać się do salonów outletowych, gdzie naprawdę świetne ciuchy można kupić za grosze.

2. Lumpeksy – obecnie kupowanie ubrań w lumpeksach nie jest już wstydem, ale wiele osób wciąż ma przed tym opory. Tymczasem często za kilka złotych można kupić tam coś naprawdę stylowego. Oczywiście trzeba uzbroić się w cierpliwość i poświęcić trochę czasu na poszukiwania. Warto wiedzieć, że niekiedy można tam znaleźć zupełnie nowe rzeczy, bowiem ludzie oddają do lumpeksów np. nietrafione w gust prezenty lub np. założone na jedną imprezę sukienki. Nikt nawet się nie domyśli, że daną rzecz kupiliśmy w lumpeksie.

3. Pożyczanie ciuchów – pożyczanie ubrań od bliskich i zaufanych osób również jest pewnym rozwiązaniem. Po co zapełniać szafę sukienkami, które są nam potrzebne tylko na jedno wyjście? Może nasza siostra lub przyjaciółka ma jakąś sukienkę, którą raz założyła i nie chce w niej pokazać się na kolejnej imprezie? Oczywiście należy pamiętać o tym, że kiedy oddajemy z powrotem takie ubranie, musi ono być dokładnie wyprane, odświeżone itd.

4. Odkupywanie – po co kupować nowe i drogie ubrania, skoro można je od kogoś odkupić? Wiele osób sprzedaje ubrania za pośrednictwem np. allegro, olx, facebooka itd. Zazwyczaj są to bardzo ładne rzeczy, które po prostu komuś się znudziły lub też są nieprzemyślanym zakupem, nieudanym prezentem itd. Oczywiście odkupywanie butów może być dość kontrowersyjne, ale np. bluzkę można przecież wyprać. Wybór jest naprawdę duży i z pewnością każdy znajdzie wśród ogłoszeń coś, co będzie mu pasowało.

5. Tańsze marki – podstawową zasadą jest również to, aby decydować się na kupowanie ubrań tych tańszych marek. Często oferują one bardzo podobne ubrania, a o wiele tańsze. Nie ma sensu wydawanie dużej sumy pieniędzy tylko po to, aby pochwalić się przed znajomymi marką. Oczywiście pozostaje kwestia jakości, która czasami bywa słabsza w przypadku tych tańszych marek, ale należy mieć na uwadze fakt, że wszystkie rzeczy z czasem się zużywają, a jeszcze szybciej nudzą lub wychodzą z mody. Co z tego, że droga sukienka będzie nam służyła dziesięć lat, jeśli już po trzech nie będziemy chciały jej nosić?

6. Przerabianie własnych ubrań – to również jest doskonałe wyjście. Czasami okazuje się, że wcale nie trzeba kupować nowych ubrań, wystarczy po prostu nieco przerobić swoje. Jeśli nam się znudziły to zawsze można doszyć do nich jakieś koronki, z długiej spódnicy zrobić miniówkę, ze zwykłych dżinsów zrobić dżinsy z dziurami itd. Podobnie rzecz się ma w przypadku, gdy przytyliśmy, schudliśmy itp. Po co wyrzucać coś, jeśli można przerobić to na obecną modę i wyglądać w danej rzeczy naprawdę świetnie?

7. Postaw na proste zestawienia – warto także wiedzieć, że aby wyglądać stylowo, nie trzeba wcale zakładać wyszukanych ubrań, tysiąca dodatków i najnowszych hitów modowych. Wystarczy np. kupić klasyczną białą koszulę i już można zrobić z niej kilka zestawień. Zamiast ubioru na jedno wyjście, będziemy mieli strój na kilka.

8. Kupuj rzeczy na kilka okazji – aby nie wydawać zbyt wiele pieniędzy, warto kupować takie ubrania, które założymy więcej niż raz. Jeśli planujemy kupić sukienkę na wesele przyjaciółki to wybierzmy taką, która będzie pasowała również na imprezę firmową itd. Zamiast miniówki zdecyduj się na nieco dłuższą spódnicę, wybierz bluzkę z mniejszym dekoltem itd. W ten sposób okaże się, że daną rzecz można ubrać naprawdę wiele razy i zestawić z różnymi ubraniami. Warto poświęcić trochę czasu i spróbować stworzyć różne wersje stylizacji.

9. Biżuteria niekoniecznie ze złota – wiele osób uważa, że koniecznie należy nosić złotą i srebrną biżuterię. Tymczasem okazuje się, że powstaje tak wiele tanich imitacji złota i srebra, że bez problemu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Nikt nawet nie domyśli się, że nie są to złote kolczyki, a wydamy o wiele mniej pieniędzy. Dzięki temu możemy sobie pozwolić na więcej kompletów. Oczywiście ta opcja odpada wtedy, gdy ktoś jest alergikiem. Należy także pamiętać, że o taką biżuterię szczególnie trzeba dbać, bowiem np. metal łatwo może się zniszczyć.

10. Wymiana ubrań – to świetna alternatywa dla pożyczania i odkupywania ubrań. Obecnie wiele osób wymienia się ubraniami. Jest to doskonałe rozwiązanie np. w przypadku sukienek. Można bowiem wymienić się z kimś sukienką i bez wydawania pieniędzy mieć kreację na kolejną uroczystość.

4.7/5 - (ilość ocen: 18)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.