10 prostych i skutecznych porad modowych dla mężczyzn

10 prostych i skutecznych porad modowych dla mężczyzn

Moda to niewątpliwie dziedzina, w której lepiej orientują się kobiety. Mężczyźni, którzy interesują się modą to niewątpliwe jednostkowe przypadki. Większość z nich nie przykłada uwagi do ubioru, a zakupy stanowią dla nich wielką męczarnię. Niestety może to być cierpieniem dla ich partnerek, ponieważ wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny, nie tylko na imprezach czy uroczystościach, ale też w życiu codziennym, na spacerze czy podczas wyjścia do kina.

Poniżej znajdziemy kilka prostych rad jak zadbać o swój image. Nie zmienią one od razu mężczyzn w znawców i sympatyków programów i stacji modowych, ale może ułatwią wybór i kompletowanie uniwersalnej, przystępnej garderoby.

1. Jeśli nie jesteś raperem nie ubieraj się tak. Kupuj ciuchy w odpowiednim rozmiarze. Zbyt długie spodnie, „wiszące” na Tobie marynarki czy t-shirt’y na pewno nie dodadzą uroku. Wielu mężczyzn kupuje większe rozmiary, ponieważ ceni sobie wygodę. Niestety podejście takie jest bardzo złe. Według statystyk nawet 70% mężczyzn nosi urania w złym rozmiarze. Pamiętaj aby ubrania były dopasowane do sylwetki, a nie kupione w złym rozmiarze – pozwoli Ci to wyglądać korzystniej, mimo, że czasem wydadzą się one mniej wygodnie i komfortowe.

2. Bądź modny, ale nie daj się ogłupić. Pamiętaj, że moda szybko się zmienia. Wydawanie fortuny na ciuchy, które akurat są trendy nie ma najmniejszego sensu. Ubierzesz je najwyżej kilka razy a i tak pewnie niewiele osób zauważy, że ta koszulka jest na najmodniejszym kroju i koloru obecnego sezonu. W kompletowaniu garderoby ważna jest ponadczasowość i uniwersalność.

3. Patrz co kupujesz. Jeśli marzy Ci się polo od „Lacoste” czy t-shirt od „Giorgio Armani” to licz się z tym, że czeka Cię wydatek. Towar kupiony za 30 czy 50 złotych na miejskim bazarze na pewno nie będzie oryginalny. Po naszych ulicach chodzi już wystarczająco dużo „podrabiańców”. Nie bądź kolejnym z nich.

4. „Garnitur? Kupię czarny – będzie na każdą okazję.” Takie podejście jest błędne ale niestety nadal bardzo popularne w społeczeństwie. Czarny garnitur dobry jest na Pierwszą Komunię. Niestety nie brakuje maturzystów czy nawet dorosłych mężczyzn, którzy kupując garnitur wybierają czarny, bo jest najbardziej uniwersalny. Nic bardziej mylnego. Czerń nie pasuje na każdą okazję i daje bardzo mały wybór dodatków.

5. Krótki rękaw do garnituru – tak będzie wygodnie. Nie rób tego. Koszula z krótkim rękawem to zdecydowanie nie jest dobry pomysł. Mimo, że w żadnym salonie z garniturami nie spotkamy się z propozycją zakupu takiej koszuli do zestawu, to jednak nie brakuje sympatyków „koszul garniturowych z krótkim rękawem” najlepiej jeszcze połączonych z ładnym krawatem. Pamiętać należy, że nie ma na nią miejsca w męskiej elegancji. Jeśli garnitur to tylko koszula z długim rękawem.

6. Sandały i skarpety – temat stary jak świat. Zagadnienie to pojawia się na blogach modowych od dawna. I niestety pojawiać się będzie jeszcze bardzo długo. Mimo tego, że połączenie to jest szykanowane z każdej strony nadal nie brakuje amatorów tego outfit’u. Pamiętać jednak należy, żeby tego unikać. Połączenie to jest bardzo nieeleganckie i niepraktyczne. Lepiej być rozpoznawanym za granicą przez polski język niż to niechlujne połączenie.

7. But prawdę Ci powie. Wielu mężczyzn nie przywiązuje uwagi do tego elementu ubioru, a przecież pełni on bardzo ważną rolę. Przede wszystkim należy postarać się aby buty były czyste i zadbane, nie daj się poznać jako niechluj. Obuwie może też zmienić odbiór naszego image’u. Trampki w połączeniu z jeansami i t-shirt’em wypadną sportowo natomiast skórzane buty dodadzą temu strojowi nieco elegancji i pazura.

8. Duże logo – duży lans. Nie wyznawaj tej doktryny. Koszulki czy bluzy z nazwą firmy lub znaczkiem na całej klatce piersiowej to nie jest dobry pomysł. Do reklamowania danej marki służą bilbordy reklamowe, a nie nasze ciuchy. Ubrania takie nie są funkcjonalne i kupowanie ich jest stratą pieniędzy, bo w wielu sytuacjach strój taki nie będzie pasował.

9. Zanim się ubierzesz pomyśl gdzie idziesz. Z tą kwestią wielu mężczyzn ma wielki problem. A przecież bardzo ważne jest dopasowanie stroju do okazji. Inaczej ubierzemy się na jubileusz małżeństwa do nestorów rodu, inaczej do kina z ukochaną a inaczej na kręgle ze znajomymi. Uważać trzeba, aby nie popełnić faux pas poprzez założenie przetartych jeansów na rodzinną uroczystość lub też w drugą stronę – garnituru z koszulą na spinki podczas spotkania przy piwie ze znajomymi.

10. Jeśli zakupy to tylko z drugą osobą. W ten sposób mogą się one okazać bardziej owocne. Zabranie na shopping kogoś zaufanego pozwoli nam uniknąć straty pieniędzy. Powie nam ona czy faktycznie upatrzony przez nas ciuch do nas pasuje. Przyjaciele i najbliżsi mogą okazać się bardzo pomocni przy kompletowaniu dobrze wyglądającej garderoby. Lepiej żeby skrytykował nas przyjaciel czy brat, niż szef na firmowej imprezie.

Jeśli mężczyźni postanowią skorzystać tych kilku prostych modowych porad mogą zmienić swój image i postrzeganie wyglądu w oczach innych.

4.5/5 - (ilość ocen: 20)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.