10 sposobów na modę

10 sposobów na modę

Od zawsze mówi się, że moda jest po to, aby się nią bawić, eksperymentować z nią, dostosowywać do swoich potrzeb itd. Oczywiście każdy przyjmuje inną postawę wobec mody, inaczej ją traktuje. Jakie są sposoby na modę?

1. Nie podążaj ślepo za trendami – przede wszystkim należy pamiętać o tym, że nie można kopiować wszystkiego, co zobaczymy w internecie. Nawet jeśli dana rzecz jest obecnie bardzo modna, należy zastanowić się, czy rzeczywiście nam pasuje. Zupełnie inne rzeczy powinny nosić osoby szczupłe, a inne o puszystych kształtach. Podobnie rzecz się ma w przypadku wzrostu, rodzaju figury itd. Trendy szybko przemijają, należy więc wybierać z nich to, co nam pasuje oraz co się nam podoba.

2. Stwórz swój własny styl – to również jest podstawa. Nie można zmieniać swojego stylu wraz ze zmianą mody. Można go jedynie modyfikować. Warto zastanowić się, co najbardziej nam się podoba oraz rozważyć, co chcemy przekazać strojem. Poza tym ubiór musi pasować do nas, do naszej osobowości, odzwierciedlać nas, wyrażać. To naprawdę widać, gdy zakłada się coś, co zupełnie do nas nie pasuje. Oczywiście odkrycie swojego własnego stylu nie jest krótkim procesem. Zdarza się także, że nasz styl co jakiś czas się zmienia, co wynika np. z dorastania, życiowych zmian itd.

3. Czerp inspiracje – w modzie najważniejsze jest to, aby znaleźć inspirację. Przede wszystkim należy rozglądać się wokół i zastanawiać, czy np. stylizacja naszej koleżanki podoba nam się, co byśmy do niej dodali, co z niej usunęli itd. Dobrym rozwiązaniem jest również zaglądanie na blogi modowe, a także przeglądanie różnych katalogów. Ciekawym pomysłem jest także wędrowanie po sklepach i podglądanie stylizacji na sklepowych wystawach. Oprócz tego można także zacząć oglądać programy telewizyjne o modzie. Z pomocą przychodzi nam także YouTube, na którym powstało już wiele kanałów z modą.

4. Eksperymentuj – eksperymentowanie to podstawa. Nie można bać się mody i codziennie zakładać klasyczne ubrania, decydować się na „bezpieczne” stylizacje. W ten sposób nigdy nie będziemy się wyróżniać, nie odnajdziemy własnego stylu. Na podstawie eksperymentów można później skomponować jakieś ciekawe zestawy. Oryginalność jest jak najbardziej pożądana. Nie możemy się obawiać, że będziemy się wyróżniać. Z mody nie powinno przecież się śmiać. Oczywiście dla bezpieczeństwa nie ma sensu eksperymentować wtedy, kiedy idziemy na jakąś ważną uroczystość itp. Lepiej wcześniej przygotować stylizacje, wypróbować je i później zdecydować co będzie dla nas najlepsze.

5. Uczyń klasykę wyjątkową – okazuje się, że bardzo modną stylizację można zrobić nawet z czegoś, co teoretycznie jest klasyczne, oficjalne, oklepane itd. Jako przykład weźmy białą koszulę. Nie trzeba przecież zakładać jej do czarnej spódnicy. Taka koszula świetnie bowiem pasuje do jeansu i doskonale będzie wyglądała z jeansową kamizelką. Świetnie skomponuje się także ze skórzaną ramoneską. Białe koszule można również z powodzeniem zakładać do kardiganów, wzorzystych spódnic itd.

6. Odwiedzaj lumpeksy – z pewnością każda interesująca się modą osoba przyzna, że najlepsze ciuszki można znaleźć właśnie w lumpeksach. Często komuś znudzi się jakaś rzecz i oddaje ją, a nie jest ona w ogóle zniszczona i doskonale może wyglądać w jakimś wymyślonym przez nas zestawieniu. Oczywiście nie oczekujmy, że poszukiwania będą trwały pięć minut. Trochę trzeba się natrudzić, żeby coś znaleźć, ale bez wątpienia warto.

7. Stawiaj na dodatki – chyba każdy już zdaje sobie sprawę z tego, że nie wystarczy tylko założyć ładnej bluzki i spódnicy. Istotną rolę odgrywają bowiem również dodatki. To one mogą uatrakcyjnić i dopełnić naszą stylizację. Bez nich nawet najlepszy komplet ubrań może wyglądać naprawdę słabo. Przede wszystkim w przypadku pań bardzo ważna jest torebka. Istotne są również buty oraz biżuteria. Wbrew pozorom jednak dobranie dodatków nie jest wcale takie proste. Trzeba przede wszystkim wiedzieć, jakie jest ich zadanie oraz co do czego pasuje.

8. Miej dystans – dystans należy zachować zarówno do obecnych trendów, jak i opinii innych osób oraz… do swojego wyglądu. Wiele osób nie chce czegoś założyć, bo boi się, że będzie wyglądać śmiesznie. Poza tym jeśli np. kobieta ma kompleksy odnośnie swoich nóg to ciężko jest jej się przełamać i np. założyć spódnicę. W ten sposób nigdy nie będzie można swobodnie posługiwać się modą. Poza tym nie można popadać w obsesję i za wszelką cenę chcieć wyglądać modnie i idealnie.

9. Słuchaj rad – oczywiście nie oznacza to, że mamy ślepo wierzyć innym i z powodu czyjejś opinii przestać nosić ukochaną bluzkę, ale warto zasięgać porady innych. Jeśli ufamy np. naszej przyjaciółce to warto spytać ją, co radziłaby nam założyć, w czym wyglądamy lepiej itd.

10. Nie rujnuj portfela – jeśli chodzi o modę to jest to rzecz najważniejsza. Moda nie jest bowiem po to, abyśmy zbankrutowali. Musimy zatem tak się z nią obchodzić, żeby nie stracić za dużo pieniędzy. W tym celu można np. przerabiać ubrania, które już nam się nie podobają oraz kupować ciuchy np. na wyprzedażach.

4.8/5 - (ilość ocen: 17)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.