10 sztuczek na smuklejszą sylwetkę dla niskich dziewczyn

10 sztuczek na smuklejszą sylwetkę dla niskich dziewczyn

Obecnie społeczeństwo jest zdecydowanie wyższe niż w czasach np. średniowiecznych. Nie oznacza to jednak, że wszyscy mają ponad 180 cm wzrostu. Wydawać by się mogło, że niski wzrost może być kompleksem przede wszystkim mężczyzn, ale okazuje się, że kobietom także ciężko pogodzić się z tym, że mierzą zaledwie 160 cm albo i mniej. Na szczęście istnieje wiele sztuczek, które pozwolą niskim dziewczętom wysmuklić sylwetkę oraz dodać przynajmniej kilka centrum wzwyż.

1. Podwijanie i skracanie nogawek spodni – gdy jest się niskim to ciężko dostać spodnie odpowiedniej długości, ale należy pamiętać o tym, że zmarszczone nogawki tylko zaburzają naszą sylwetkę i sprawiają wrażenie, że jesteśmy jeszcze niżsi. Doskonałym pomysłem jest więc skrócenie nogawek lub ich podwinięcie, najlepiej odrobinę przed kostkę. Podobnie rzecz się ma z rękawami koszul. Warto je podwinąć, bowiem taki zabieg wydłuży nasze ręce oraz oszczędzi nam konieczności udania się do krawcowej i skracania zbyt długich rękawów. Ostatnio panuje zresztą moda na ich podwijanie, także z pewnością nikt nie będzie się czepiał.

2. Koszula lub bluzka włożona w spodnie – niestety długie bluzki to nie jest fason dla niskich osób. Najlepiej kupować takie, które kończą się w talii lub też po prostu koszulę/bluzkę wkładać w spodnie. Dzięki temu nasza sylwetka będzie się wydawała smuklejsza, a nogi dłuższe.

3. Pasek – doskonałym pomysłem jest włożenie w spódnicę lub spodnie paska. Dzięki niemu można pięknie podkreślić swoją talię, wyszczuplić sylwetkę, uzyskać efekt klepsydry itd. Pasek świetnie nadaje się także do sukienek, wystarczy tylko dobrać odpowiedni.

4. Obcasy – obcasy to jeden z najsłynniejszych patentów na to, jak dodać sobie kilka centymetrów, a nawet kilkanaście. Poza tym obcasy optycznie wydłużają nogi i wysmuklają sylwetkę. Oczywiście należy zachować umiar, bowiem w zbyt wysokim obcasach możemy wyglądać śmiesznie. Inaczej rzecz się ma w przypadku sukienki typu maxi, wtedy z obcasami można zaszaleć, bo ich tak nie widać. Dobrym pomysłem są też koturny i platformy.

5. Odpowiednie spódnice – należy zdawać sobie sprawę z tego, że niskim kobietom nie pasuje każdy rodzaj spódnicy. Przede wszystkim należy unikać takich, które sięgają do okolic kolan. Dobrą decyzją jest ołówkowa spódnica, która bardzo wyszczupla, a poza tym nadaje się też na uroczyste wyjścia. Oprócz tego dobrym pomysłem są miniówki, które optycznie wydłużają nogi. Nie trzeba także unikać spódnic i sukienek typu maxi, bowiem dzięki nim można również dodać sobie kilka centymetrów. Z kolei powinno się uważać, jeśli chodzi o spódnice trapezowe. Mogą one wyszczuplić i wydłużyć nas, ale potrafią przynieść także odwrotny efekt. Wszystko jest kwestią doboru odpowiedniej długości.

6. Asymetryczność – dla niskich osób polecane są także asymetryczne sukienki. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na te, które mają dłuższy tył i krótszy przód. W ten sposób można świetnie ukryć swój faktyczny wzrost. Należy pamiętać o tym, żeby założyć do takiej sukienki obcasy.

7. Właściwy dobór spodni – nie każdej kobiecie pasuje każdy krój spodni. Każda powinna być tego świadoma. Niskie panie muszą zrezygnować z szerokich nogawek, które znacznie zaburzają sylwetkę i skracają. Najlepszym rozwiązaniem są wąskie spodnie, zwane rurkami. Nie tylko podkreślają one pięknie nogi, ale i wydłużają je oraz wyszczuplają. Jeśli jednak ktoś jest dość puszystych kształtów to nie powinien decydować się na rurki nawet przy niskim wzroście. Oprócz tego warto kupić takie spodnie, które będą miały wysoki stan, bowiem to również optycznie nas wydłuża i wysmukla. Dzięki wysokiemu stanowi wydaje się, że nogi zaczynają się wyżej niż w rzeczywistości.

8. Rezygnacja z oversize – niestety, ale niskie osoby powinny zrezygnować z ubrań typu oversize. Bluzki oversize znacznie zaburzają sylwetkę i w ogóle nie wyszczuplają, wręcz przeciwnie. Zdecydowanie lepszym wyborem są wąskie, przylegające ubrania, bowiem potrafią one odjąć kilka kilogramów, a za to dodać trochę centymetrów pionowo.

9. Paski i żywe kolory – niskie osoby powinny mieć w swojej szafie przynajmniej trochę ubrań w żywych kolorach. Zdecydowanie słabym pomysłem jest natomiast noszenie pastelowych kolorów, bowiem mogą one spowodować, że zwyczajnie znikniemy w tłumie. Żywe kolory dodają blasku i fałszują nieco nasz prawdziwy wygląd. Oprócz tego dobrym pomysłem jest czarny kolor, który wysmukla. Koniecznie trzeba także zaopatrzyć się w ubrania w pionowe paski. Nie powinno się za to nosić ubrań w poziome paski, które pogrubiają i skracają. Nie należy także przesadzać ze wzorami.

10. Odwracanie uwagi – doskonałym sposobem na walkę z niskim wzrostem jest także odwracanie od niego uwagi. Warto zastanowić się, co jest w nas najlepsze, najatrakcyjniejsze i podkreślać to. Oprócz tego warto postawić na biżuterię, ale należy pamiętać o tym, że nie powinna ona być zbyt ciężka, gdyż skutkuje to skróceniem naszej sylwetki. Dla niskich kobiet doskonałe będą także mniejsze torebki zamiast wielkich toreb, np. typowych shopperek.

4.5/5 - (ilość ocen: 21)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.