5 mitów na temat odchudzania

5 mitów na temat odchudzania

Skuteczne odchudzanie nie jest proste, sytuacji nie ułatwia wiele różnych mitów, które istnieją na ten temat. Które z nich są najbardziej szkodliwe.

Trzeba się głodzić

Niestety wielu osobom wydaje się, że tylko bardzo restrykcyjne diety przynoszą rezultaty. Aby się odchudzić trzeba drastycznie zmniejszyć ilość kalorii i ograniczyć posiłki do minimum. Oczywiście takie radykalne metody po prostu szybko doprowadzą do złego samopoczucia, co z kolei może przyczynić się do szybkiego porzucenia diety.

Ćwiczenia siłowe są złe

Wiele kobiet obawia się ćwiczeń z obciążeniem. Najczęściej przyczyny takiego lęku wynikają z niechęci do zbytniego rozbudowania mięśni i męskiego wyglądu sylwetki. Tymczasem warto pamiętać, że zwiększenie masy mięśniowej będzie doskonale wspomagać odchudzanie. Czym więcej mamy mięśni, tym więcej kalorii możemy spalić, a co za tym idzie tym łatwiej będzie nam spalić tkankę tłuszczową i następnie utrzymać zdrową wagę. Dlatego warto łączyć ćwiczenia cardio z siłowymi.

Efektu jo-jo nie da się uniknąć

Obawa przed pojawieniem się efektu jo-jo zniechęca do odchudzania. Wiele osób miało tego typu doświadczenia w przeszłości – włożyły bardzo duży wysiłek w pozbycie się zbędnych kilogramów, a później nie tylko odzyskały je z powrotem, ale zyskały jeszcze więcej tkanki tłuszczowej. Efektu jo-jo można jednak uniknąć. Ważne aby odchudzać się z głową, w odpowiednim tempie i bez głodzenia się. Ważna jest także systematyczna aktywność fizyczna, która w naturalny sposób pomoże w spalaniu kalorii.

Nie trzeba liczyć kalorii

Chociaż liczenie kalorii jest bardzo kłopotliwe, okazuje się często niezwykle przydatne w czasie odchudzania. Istnieje wiele diet, które można stosować bez liczenia kalorii, na przykład jedząc jedynie określone produkty. Warto jednak pamiętać, że w ten sposób ryzykujemy, że stosowana dieta po prostu nie będzie skuteczna. Warto się orientować ile kalorii mają posiłki, które jemy. Najważniejsze jest dostarczanie mniejszej ilości kalorii, niż spalamy.

Diety cud działają

Niestety wiele osób szuka szybkich sposobów na zrzucenie kilogramów, na przykład dużą popularnością cieszą się diety weekendowe, które mają pomóc w zrzuceniu kilku kilogramów w czasie trzech dni. Nie trzeba chyba mówić, że takie metody naprawdę nie są zbyt skuteczne. Niestety w przypadku odchudzania błyskawiczne metody zazwyczaj dają najgorsze efekty. Dużo lepszym rozwiązaniem jest uzbrojenie się w cierpliwość i skupienie się na zmianie niekorzystnych nawyków żywieniowych.

4.4/5 - (ilość ocen: 27)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.