5 mitów na temat fitness

5 mitów na temat fitness

Fitness to doskonały sposób na poprawienie kondycji fizycznej oraz zrzucenie zbędnych kilogramów. W ciągu lat wokół tego rodzaju aktywności fizycznej urosło wiele szkodliwych mitów.

Fitness to skakanie

Warto pamiętać, że ten rodzaj ćwiczeń fizycznych jest bardzo urozmaicony. Można znaleźć bardzo wiele różnych treningów, które można dopasować do własnych potrzeb oraz możliwości. Oprócz bardzo intensywnych i dynamicznych treningów dostępne są także znacznie spokojniejsze, na przykład polegające głównie na rozciąganiu się.

Fitness rozbudowuje mięśnie

Wiele kobiet obawia się bardziej intensywnych ćwiczeń fizycznych, ponieważ są one przekonane, że takie treningi w dużym stopniu rozbudują ich masę mięśniową i nadadzą im wygląd kulturystek. Nic bardziej mylnego! Przede wszystkim rozbudowanie mięśni wcale nie jest takie łatwe i tak naprawdę wymaga bardzo ciężkich treningów siłowych z dużym obciążeniem. Niewielkie obciążenie przy częstych powtórzeniach nie stanowi zagrożeniach i na pewno nie sprawi, że sylwetka straci kobiece kształty.

Krótkie intensywne treningi są skuteczne

Niestety wiele osób myśli, że krótki, ale intensywny trening przyniesie dobre rezultaty. To błąd. Nie wystarczy się po prostu zmęczyć. Organizm nie zaczyna spalać tkanki tłuszczowej na samym początku ćwiczeń – do tego konieczne jest uruchomienie odpowiednich enzymów, a to oczywiście wymaga czasu. Jeśli poćwiczysz przez dwadzieścia minut, a później zjesz posiłek bogaty w węglowodany, taki trening nie da żadnych rezultatów.

Ćwiczenia siłowe niszczą sylwetkę

Kobiety obawiają się ćwiczeń z większym obciążeniem, ponieważ boją się, że na skutek takich treningów stracą kobiece kształty. To również nie jest prawdą. W przypadku systematycznych treningów z umiarkowanym obciążeniem, nie da się tak naprawdę zbudować ogromnych mięśni. Natomiast dobrze wyrzeźbiona sylwetka będzie się zawsze doskonale prezentować. Warto także pamiętać, że im więcej mamy mięśni, tym łatwiejsze będą ćwiczenia i spalanie tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia na mięśnie brzucha usuwają oponkę

Oponka, czyli warstwa tłuszczu na brzuchu, to zmora wielu kobiet. Niestety wiele pań myśli, że wystarczy po prostu ćwiczyć brzuch, aby pozbyć się tego kłopotu. Ćwiczenia jednak nie działają w ten sposób i tak naprawdę nie można skupiać się jedynie na jednej konkretnej części ciała. Aby pozbyć się oponki trzeba po prostu zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej i w tym celu trzeba trenować całe ciało tak, aby spalić jak najwięcej tkanki tłuszczowej.

4.7/5 - (ilość ocen: 15)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.