5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Chanel

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o Chanel

Jeśli interesuje nas moda, z pewnością nie raz słyszeliśmy o tej najbardziej znanej, jaką jest Chanel. Ten francuski dom mody funkcjonuje już od 1909, założony przez Coco Chanel. Połączyła ona róż, kwiaty i jaśmin w jedno, stwarzając niepowtarzalne kreacje.

W latach 30 XX wieku ubierały się tam wszystkie księżniczki europejskie takie jak księżna Maria. Wkrótce również Hollywood zainteresowało się tym sklepem. Zaproponowano nieziemską kwotę miliona dolarów za stworzenie kolekcji dla amerykańskich gwiazd popularnych w tamtym okresie.

W ciągu swoich ponad 100 lat istnienia stała się w ten sposób najbardziej rozpoznawalną marką na świecie. To wyznacznik mody oraz jedna z najbardziej wpływowych. Produkuje nie tylko odzież, lecz także perfumy i kosmetyki. Zdaje się, że już na zawsze wpisała się w serca wszystkich znanych aktorów, piosenkarek i innych gwiazd.

Coco Chanel bez wątpienia zrewolucjonizowała damską modę wprowadzając elementy, które były w tamtym okresie czasu nie do pomyślenia. Kobiety jako osoby o zaostrzonych prawach nie mogły pozwalać sobie na sportowe fasony czy krótkie suknie. W roku 1921 powstały już pierwsze perfumy – Chanel No. 5.

Wszystko spotkało się z bardzo entuzjastycznym podejściem i do dziś uważane jest za przełom w świecie mody. Szybko zyskała zaufanie i podziw najbogatszych osób świata, czyniąc z nich jej klientki, zmęczone noszeniem gorsetów. W 1939 roku Coco wycofała się z prowadzenia swoich działalności na czas wojny i uciekła. Powróciła w 1954 roku w Szwajcarii, gdzie zaoferowała swój najnowszy projekt – kostium z żakietu bez kołnierzyka. Zdobył on ogromną popularność sprawiając, że Coco stała się znów sławna i rozchwytywana.

Same ubrania wykonane są z bardzo wysokiej jakości tkaniny. W dzisiejszych czasach umiejętność zestawienia wzorów w oryginalny sposób, zachowując przy tym odpowiedni smak i wygląd jest bardzo trudna, lecz doceniana przez innych. Umiar jest bardzo ważny, co przedstawiają projekty tejże firmy. Są dobrane pod takich względem, by nie zepsuć całości stylizacji, a wydobyć z nich to, co najważniejsze. Wszystko wymaga tutaj zachowania pewnej równowagi, i właśnie to odczytać możemy z sukienek, kapeluszy czy z perfum.

Ubrania te dadzą nam poczucie swobody i lekkości, dzięki swojej skromności i delikatności. To popularny w ostatnich czasach minimalizm, którym z całą pewnością powinniśmy się kierować. Chanel to nie tylko kobiecość, lecz także elegancja i szyk. Stawiając na dzieła z tego domu mody możemy być pewni, że nasza stylizacja zostanie dostrzeżona przez najbardziej popularnych projektantów i z pewnością doceniona.

4.6/5 - (ilość ocen: 19)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.