5 sposobów na to jak dbać o swoje włosy

5 sposobów na to jak dbać o swoje włosy

Włosy to ważny atrybut każdej kobiety. Niestety często są narażone na zniszczenie przez intensywne zabiegi, na przykład prostowanie lub farbowanie.

Właściwy szampon

Szampon zawsze musi być dopasowany do typu włosów – wtedy jego stosowanie przyniesie najlepsze rezultaty. Na rynku dostępne są na przykład szampony przeznaczone specjalnie do włosów przetłuszczających się lub farbowanych, a także do włosów zniszczonych. Innym produktem, który może okazać się bardzo przydatny są specjalne szampony przeciwłupieżowe.

Odżywka

Dobra odżywka zawiera substancje, które pozwalają na odbudowanie włosa, odżywienie go, wygładzenie i przywrócenie ma blasku. Stosowanie odzywek zaleca się osobom, które mają zniszczone włosy, często je farbują lub układają. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie odżywek ze spłukiwaniem, ponieważ są one lekkie i nie obciążają za bardzo włosów.

Ochrona przed wysoką temperaturą

Wysoka temperatura ma bardzo niekorzystny wpływ na strukturę włosa, którą może w znacznym stopniu uszkodzić. Na takie uszkodzenia narażone są włosy prostowane przy pomocy prostownicy, ale także kręcone lokówką, czy nawet suszone przy pomocy bardzo gorącego powietrza z suszarki. Na rynku dostępne są różne produkty nakładane przed układaniem, których zadaniem jest ochrona włosa i zmniejszenie negatywnych efektów wysokich temperatur. Oczywiście takie produkty są bardzo pomocne, pomimo ich stosowanie i tak warto pamiętać, aby nie przesadzać ze stylizacją włosów.

Domowe kosmetyki

W domu można przygotować wiele kosmetyków, które mają bardzo korzystny wpływ na włosy. Zaleca się na przykład stosowanie jajek oraz piwa. Płukanki z rumianku mają działanie ściągające, przeciwzapalne, odświeżające, a także pozwalają delikatnie rozjaśnić włosy. W domu można przygotować skuteczne odżywki i maseczki na skórę głowy.

Olejowanie

Olejowanie to bardzo prosty zabieg, który polega na nałożeniu oleju na całą długość włosa. Do wykonania tego zabiegu można wykorzystać różnego rodzaj oleje, na przykład z siemienia lub z pestek winogron, a także zwykła oliwę z oliwek. Olej pozostawiamy na włosach przez dwadzieścia-trzydzieści minut. Zabieg należy powtarzać systematycznie, najlepiej kilka razy w tygodniu. Codzienne stosowanie może sprawić, że włosy staną się zbyt ciężkie. Jakie efekty można osiągnąć dzięki olejowaniu? Takie zabiegi pozwalają skutecznie odbudować zniszczone włosy, wygładzić je i przywrócić im blask. Są polecane do włosów bardzo zniszczonych stylizacją i farbowaniem, szorstkich, bez połysku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *