5 sposobów na domowe SPA

5 sposobów na domowe SPA22

SPA to doskonałe miejsce na relaks po stresującym dniu i okazja, żeby zadbać o swoją urodę. Także w domu można stworzyć warunki, które pozwolą na osiągnięcie tego efektu.

Odpowiedni nastrój

Ważną cechą SPA jest możliwość relaksu oraz odprężenia. Ten efekt można osiągnąć na kilka sposobów, ale bardzo ważne jest stworzenie przyjemnej, niecodziennej atmosfery. W tym celu przydadzą się na przykład świece zapachowe, które tworzą romantyczny klimat i roztaczają w pomieszczeniach wyjątkowy aromat. Inną piękną dekoracją są także świeże kwiaty.

Odpowiednie kosmetyki

W drogerii można znaleźć wiele kosmetyków, które można wykorzystać do domowych zabiegów SPA. Oczywiście warto zdecydować się na relaksujące, odprężające preparaty, takiej jak maseczki, czy delikatne peelingi, które pozwolą na wykonanie przyjemnego masażu. Do masażu przydają się także różne akcesoria takie jak gąbki i rękawice. Ważne aby wykorzystywane kosmetyki miały przyjemną konsystencję i piękny zapach – także w domowy SPA można pozwolić sobie na odrobinę luksusu.

Kosmetyki przygotowane w domu

Kosmetyki można kupić lub przygotować samodzielnie. W pielęgnacji skóry doskonale sprawdzają się między innymi maseczki i peelingi wykonane z prostych produktów, które możemy znaleźć w swojej kuchni. Na przykład miód doskonale łagodzi podrażnienia, a sok z cytryny pomaga w usuwaniu przebarwień. Stosowanie takich kosmetyków ma tę zaletę, że zawsze wiemy, co się w nich znajduje i możemy w ten sposób ograniczyć ryzyko podrażnień oraz uczuleń.

Przyjemny masaż

Oczywiście idealnym rozwiązaniem jest zainwestowanie we własną wannę do SPA, która daje możliwość skorzystania z przyjemnego, relaksującego masażu w domowy zaciszu. Nie każdego stać na takie wyposażenie łazienki, na szczęście dobre efekty przyniosą również proste produkty z drogerii, takiej jak różnego rodzaju masażery. Jeśli chcemy, aby masażowi towarzyszył również peeling możemy zastosować odpowiednie szorstkie gąbki i rękawice, trzeba jednak pamiętać, że ze złuszczaniem nie można przesadzać i nie powinno być ono zbyt intensywne.

Dobre towarzystwo

Wiele osób lubi odprężyć się w samotności. Warto jednak zastanowić się nad domowym SPA w przyjemnym towarzystwie. Wspólny relaks można zaproponować na przykład partnerowi. Panowie zazwyczaj niechętnie patrzą na takie zabiegi kosmetyczne, ale na pewno przekona ich wyjątkowa atmosfera i przyjemny masaż. Takie chwile spędzone we dwoje to doskonały sposób na odpoczynek i walkę ze stresem, który jest bardzo niekorzystny dla urody.

4.6/5 - (ilość ocen: 17)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.