Bądź piękna zimą! Ochrona skóry, dłoni, filtry i peeling
Zima może stanowić trudny okres w pielęgnacji. Mróz i wiatr sprawiają, że nasza skóra jest sucha i zaczerwieniona, wargi popękane, a włosy szybciej się niszczą. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możemy ochronić naszą skórę przed mrozem, wzmocnić jej oporność, a także poprawić jej stan. Jak to osiągnąć?
Ochrona skóry
Na okres zimowy powinnaś dobrać odpowiedni krem. Powinien on posiadać w składzie substancje zapobiegające utracie wody w naskórku, czyli na przykład oleje lub glicerynę. Jednocześnie powinien dostarczać skórze składników odżywczych i nie być zbyt ciężki, ponieważ będzie wtedy negatywnie wpływał na trwałość makijażu. Również makijaż (w szczególności pokład i puder) ma właściwości chroniące skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.
Filtry nie tylko latem
Wielu osobom wydaje się, że jeżeli w okresie zimowym w naszym klimacie jest mniej słońca, można przestać wtedy używania filtrów przeciwsłonecznych. Jest to mit. Szczególnie w mroźne dni, a także wtedy, kiedy uprawiamy sporty zimowe, dociera do nas spora dawka promieni słonecznych. Co więcej, należy pamiętać, że promieniowanie UVA dociera do nas nawet w pochmurne dni. Skóra niezabezpieczana przez wpływem słońca szybciej się starzeje i wiotczeje, mogą pojawić się także przebarwienia.
Peeling i zabezpieczanie ust
W zimie skóra naszych ust często jest popękana i wysuszona. Możemy temu zapobiec poprzez stosowanie pomadek ochronnych. Korzystajmy z nich nie tylko przed wyjściem na zewnątrz, ale także w pomieszczeniach, ponieważ kaloryfery znacznie wpływają na obniżenie wilgotności powietrza. Dobrze jest, kiedy pomadka taka zawiera w sobie również filtry UV. Raz w tygodniu zaleca się robienie peelingu ust, który pomoże usunąć odstające skórki, a także wygładzi skórę. Po takim zabiegu warto nałożyć na wargi odrobinę miodu i potrzymać kilka minut. Miód ma właściwości nawilżające i odżywcze.
Ochrona włosów
Również nasze włosy cierpią w trakcie zimy. Regularnie noszenie czapki chroni cebulki i skórę głowy przed mrozem, który znacznie je osłabia. Również włosy na długości nie lubią się z niską temperaturą i wiatrem, dlatego zaleca się nosić je spięte i najlepiej schowane pod kurtką lub czapką. Dodatkową ochroną będzie serum o końcówek.
Dłonie
Dłonie w mroźne dni często są zaczerwienione i popękane. Bardzo ważne jest regularne noszenie rękawiczek, dzięki czemu niska temperatura ma mniejszy wpływ na kondycję skóry. Warto także zamienić krem do rąk na cięższy, zimowy i stosować go jak najczęściej.