Buty na wakacje – jakie buty wybrać, by odpowiadały lokalnej kulturze?

buty na wakacje

Wybierając się na wakacje najczęściej mamy do dyspozycji tylko niewielką walizkę. Zależy nam na tym, aby zapakować wygodne i praktyczne ubrania, które również pozwolą nam na stworzenie pięknych stylizacji.

Dużym problemem dla większości turystek jest obuwie, które niestety zajmuje dużo miejsca w walizce i często nie pasuje do każdej stylizacji. Zdarza się, że na podróż pakujemy kilka par obuwia – dzienne, wieczorowe, przeznaczone na plażę i inne.

Myślimy głównie o ich wyglądzie oraz naszej wygodzie, jednak zdarza nam się zapomnieć o dopasowaniu naszego obuwia do kultury państwa, w którym spędzamy nasz urlop. Dziś przedstawimy wam krótki przewodnik po tym jaki rodzaj obuwia sprawdzi się w wybranych krajach.

Osoby, które wybierają się do krajów leżących nad Morzem Śródziemnomorskim takich jak Egipt, Grecja lub Włochy powinny w swojej walizce znaleźć miejsce na klasyczne sandałki. Jest to model butów idealnie dopasowany zarówno do kultury tych krajów, jak i do panującej tam pogody.

Turystki kierujące się do takich miejsc jak Bułgaria, Chorwacja, Turcja i Maroko powinny pamiętać o espadrylach. To właśnie ten rodzaj obuwia jest najczęściej spotykany na ulicach wymienionych państw.
Planując wycieczkę do Stanów Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii warto zapakować ze sobą zwykłe sneakersy. Będą one bardzo wygodną propozycją, która sprawdzi się w trakcie wielogodzinnych wycieczek po najpiękniejszych zabytkach tych krajów.

Wybierając się do Hiszpanii powinnyśmy zabrać ze sobą czółenka. Są to buty idealne do tańca flamenco – ulubionego tańca mieszkańców tego państwa. Gwarantujemy wam, że w tym kraju przeżyjecie swoją taneczną przygodę, a czółenka świetnie sprawdzą się w jej trakcie.

Kierując się do Francji powinnyśmy zdecydować się na modne botki. Jak każda z nas wie Francja to kraj silnie związany z modą, dlatego w trakcie takiej podróży należy postawić na najmodniejsze propozycje, które idealnie podkreślą naszą stylizację.

Wybór obuwia jest bardzo trudny, jednak pamiętajmy o tym, iż najważniejszą jego cechą jest wygoda i komfort, który nam zapewniają.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.