Co fajnego można znaleźć w second handzie

Co fajnego można znaleźć w second handzie

Wiadomo, że najdroższe ciuchy znajdziemy w sieciówkach, a także sklepach typowo modowych. Cena w dużej mierze uzależniona jest od tego, co aktualnie jest modne, co najlepiej się sprzedaje, a nawet promocje nierzadko stanowią wygórowaną cenę. Jednakże, istnieje wspaniała alternatywa dla wszystkich, którzy uwielbiają ubierać się modnie, ale nie lubią wydawać na ciuchy fortuny lub po prostu ich na to nie stać.

Tą alternatywą są tak zwane ciucholandy lub second handy, w których możemy nabyć dosłownie za grosze naprawdę fajne ciuszki. Jest to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne, ponieważ w ten sposób dajemy drugą szansę ubraniom, które komuś się znudziły, lub nie są już przydatne.

Wiele osób oddaje ciuchy do ciucholandów głównie dlatego, by odświeżyć swoją garderobę. Dlatego też w second handach mamy szansę na znalezienie ubrań, które wciąż pozostają trendy, a do tego są zachowane w bardzo dobrej kondycji. Radzimy darować sobie najtańsze przedmioty, które możemy znaleźć w ciucholandach, ponieważ w dużej mierze mogą okazać się ciuchami nieco zniszczonymi, z pewnymi wadami. Najlepiej jest zwracać uwagę i poszukiwać ciuchów, które wciąż mogą posiadać jeszcze markowe metki. Wtedy możemy mieć gwarancję, że ciuch ten nie był zbyt często użytkowany i jest praktycznie zachowany w takim stanie, w jakim był w stanie zakupu.

Oczywiście, decydując się na zakupy w second handach wcale nie musimy ograniczać się do poszukiwań ubrań, które wciąż pozostają w modzie. Moda zmienia się bardzo szybko, co roku mamy do czynienia z różnymi wytycznymi i dlatego nigdy nie wiemy, co za chwilę może stać się modne. Dlatego, jeśli znajdziesz w takim sklepie spodnie lub bluzkę, w których Ci do twarzy, do tego jest Ci w nich wygodnie – nie żałuj sobie. Być może wyprzedzisz o krok milowy nowe tendencje modowe i zaczniesz nosić coś, co okaże się ostatnim krzykiem mody już w następnym zbliżającym się sezonie. A jeśli nie – cóż, jak Fredro powiadał – „Ludzie ze szkodą gonią za modą” – modnym będzie wszystko, w czym czujesz się rewelacyjnie.

Oprócz interesujących bluzek, spodni, kurteczek w second handach możesz znaleźć również ciekawe fasony butów, kapelusze, apaszki i inne ozdoby. Czasami trafiają się prawdziwe rarytasy, które okażą się naprawdę modnymi dodatkami oddanymi do tego sklepu wiele lat temu, lecz przez nikogo nie zauważone aż do tej pory. W takich sklepach dobrze jest przeszukać porządnie cały asortyment, aby znaleźć coś, co naprawdę będzie Ci odpowiadało.

Inną korzyścią przemawiającą za korzystaniem z second handów jest to, że trafiają tutaj rzeczy także z przecen, ponieważ nie sprzedały się w jakimś sklepie lub na stronie internetowej. Takie rzeczy posiadają naprawdę o wiele obniżoną wartość w porównaniu do ceny oryginalnej. Ostatecznie, czy ktoś rzeczywiście będzie Cię pytał, gdzie kupiłaś tą przepiękną, wyszywaną kwiatami bluzkę czy spódnicę w kobaltowym kolorze? Bądź ile za nią zapłaciłaś? No właśnie!

Second handy to miejsca, do których trafiają rzeczy, które albo się znudziły, albo właściciel/ka nie trafili ze swoim wyborem, albo po prostu całą wieczność przeleżały w szafie. Przykładowo, jeśli teraz w modzie są bluzki z długimi rękawami, falbankami oraz kwiecistymi wzorami masz duże szanse trafić na prawdziwe oryginały pochodzące z poprzednich lat w stanie lekko używanym, lecz wciąż doskonałym. Jeśli szukasz czegoś konkretnego, co ma sprawdzić się w zgodzie z obecnymi trendami modowymi, o pomoc zawsze możesz poprosić sprzedawczynię, która z pewnością jest doskonale poinformowana, co posiada w swoim sklepie. Ta osoba w pierwszej kolejności pomoże Ci przedrzeć się przez cały asortyment i poszuka razem z Tobą tego, na czym Ci zależy. Niewielkim kosztem możesz posiadać ubrania, które będą w zgodzie z aktualną modą, zaledwie po kilku praniach, a być może nawet z markową metką.

Aktualnie nie brakuje również takich second handów, które nastawione są na wyprzedaż tylko markowych i używanych ciuchów. Nie brak ich w największych miastach, ale także w mniejszych miejscowościach.. Innym typem second handu, który spokojnie możesz odwiedzić są te, które sprzedają odzież zagraniczną. Czasami bywa tak, że pewne trendy w jednym kraju są modne wcześniej, a w drugim później, dlatego ciuchy te mogą być na topie właśnie teraz w Polsce. Warto się o tym samemu przekonać.

Wśród innych fajnych rzeczy, jakie możemy znaleźć w second handzie, trudno jest nie wspomnieć o dodatkach typu bransoletki czy wisiorki. Nie zdarzają się zbyt często, jednak wciąż i na takie możemy natrafić. Wystarczy zapytać obsługę, czy w danym punkcie sprzedażowym jest również dział poświęcony sprzedaży używanej biżuterii.

Warto wspomnieć o tym, że walory i korzyści płynące z korzystania ze sklepów typu second hand zostały docenione także przez największe gwiazdy muzyki estradowej oraz aktorów bądź samych projektantów mody, którzy nierzadko poszukują „na starociach” inspiracji do tworzenia swoich własnych kreacji. Dlaczego więc nie pójść w ich ślady i już dziś nie tworzyć swojego własnego stylu w oparciu o używaną odzież? Własnoręczne przerabianie swoich kreacji zdecydowanie bardziej opłaca się ćwiczyć na ubraniach dosłownie za grosze.

4.8/5 - (ilość ocen: 16)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.