Czego warto się z szafy pozbyć?

Czego się z szafy pozbyć

Wiele kobiet narzeka, że nie ma co na siebie włożyć. Co ciekawe, najczęściej mówią to te panie, których szafa ledwo się zamyka od nadmiaru ubrań. Co sezon przychodzą nowe wspaniałe trendy za którymi chcemy podążać. Oznacza to, że co miesiąc kupujemy nowe ubrania, jednak bardzo rzadko robimy selekcje w naszych szafach. Porządki w naszej szafie powinniśmy przeprowadzać przynajmniej dwa razy do roku. Najczęściej towarzyszy temu przemieszczenie naszych ubrań z zimowych na letnie i odwrotnie. Jest to idealny moment, abyśmy dokładnie przyjrzeli się wszystkim naszym ubraniom i pozbyli się tych rzeczy, które na pewno nam się nie przydadzą. Warto dokładnie zdefiniować ubrania, które powinny zniknąć z naszej szafy.

Ubrania, które nie były noszone dłużej, niż przez rok czasu

Powinniśmy się pozbyć ubrań, których nie założyliśmy ani razu w ciągu ostatniego roku. Wyjątkiem od tej zasady są ubrania wizytowe, które posiadamy na specjalną okazję, takie jak sukienki weselne, ubrania żałobne lub ciążowe, jeśli myślimy o powiększeniu naszej rodziny. W przypadku ubrań, w których chodzimy na co dzień lub do pracy, powinniśmy ściśle trzymać się tego kryterium. Bądźmy szczerzy, jeśli przez cały rok nie naszła nas ochota do założenia danej rzeczy, to na pewno ta sytuacja nie zmieni się w przyszłym roku.

Czarne lub kolorowe ubrania, które wyblakły

Powinniśmy dokładnie przyglądać się kolorom na naszym ubraniach. Używanie płynów do prania czarnych ubrań lub specjalnych do koloru, pozwoli na o wiele dłużej zachować kolor dla naszych ubrań. W przypadku, kiedy zauważymy, że kolor na naszych ubraniach już dawno przestał przypominać prawdziwą czerń, powinniśmy się ich pozbyć. Wyblakła sukienka nigdy nie będzie wyglądać dobrze nawet, jeśli kosztowała nas kiedyś fortunę.

Białe ubrania, które żółkły lub zszarzały

Podobna sytuacja występuje przy białych rzeczach. Zszarzała biała koszula nigdy nie będzie wyglądała na nas dobrze. W tej sytuacji możemy spróbować wybielić ją za pomocą specjalistycznych płynów do wybielenia. Jeśli nie dadzą one jednak rezultatów, powinniśmy pozbyć się zszarzałych lub zżółkniętych rzeczy.

Ubrania z dziurami

Czasami nasze ulubione ubranie potrafi się porwać w miejscu, którego nie da się zszyć w taki sposób, aby szef znacząco się nie wyróżniał. W tej sytuacji powinniśmy pozbyć się dziurawej bluzki lub spodni. Nawet najmniejsza dziurka będzie rzucała się dla innych w oczy. Poza tym obniży ona znacząco nasz komfort noszenia, gdyż cały czas będziemy się zastanawiać, czy aby nikt przypadkiem nie zauważył, że mamy w naszej bluzce dziurę.

Rzeczy w złym fasonie

Co roku na naszym rynku pojawia się mnóstwo trendów, które pragniemy przenieść do naszej szafy. Niestety, ale nie zawsze okazuje się to dobrym pomysłem. Powinniśmy pamiętać, że najważniejszy nie jest ciuch, ale to jak w nim wyglądamy. Przy robieniu porządków w naszej szafie powinniśmy przymierzyć ubrania, których nie jesteśmy pewni i ocenić przed lustrem, czy na pewno wyglądamy w nich dobrze. Najlepszym sposobem jest zrobienie zdjęcia, a następnie porównanie go z zestawem, w którym czujemy się świetnie. Stworzenie takiego albumu pozwoli nam ocenić, w których ubraniach wyglądamy korzystnie, a których powinniśmy pozbyć się jak najszybciej. Nie po to każda z nas stosuje dietę oraz spędza wiele godzin na siłowni, aby pogrubić się źle dobranymi, do naszej figury, ubraniami.

4.6/5 - (ilość ocen: 22)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.