Czego nie robić u kosmetyczki

Czego nie robić u kosmetyczki

Wizyta u kosmetyczki to doskonały sposób na poprawienie urody, a także na przyjemny relaks i odprężenie. W jaki sposób zachowywać się, aby wizyta przebiegła w przyjemny i owocny sposób?

Rozmawianie przez telefon

W czasie wizyty u kosmetyczki najlepiej po prostu wyłączyć lub wyciszyć telefon. Głośny dzwonek telefonu będzie rozpraszał i przeszkadzał. W przypadku wielu zabiegów po prostu nie da się rozmawiać przez telefon, w przypadku innych będzie to przeszkadzać i utrudniać kosmetyczce jej pracę. Także pisanie wiadomości lub przeglądanie Facebooka lepiej zostawić na później.

Brak higieny

To dosyć wstydliwy temat. Brak higieny u klienta jest dosyć przykry dla kosmetyczni i na pewno nie ułatwia jej pracy. Oczywiście czasem udajemy się do kosmetyczki właśnie po to, żeby pozbyć się mało estetycznych i niezbyt ładnych zmian takich jak zatkane pory oraz wypryski. Praca kosmetyczki jest także związana z nieustannym kontaktem ze skórą i krwią klientów. Nie oznacza to jedna, że przed wizytą nie musimy zadbać o higienę.

Infekcje

Jeśli przed wizytą dopadnie nas przeziębienie lub grypa, warto zastanowić się nad zrezygnowaniem z zabiegu. Nasze kichanie i zatkany nos nie ułatwią kosmetyczne wykonywania zabiegów. Warto także pamiętać, że kosmetyczka może się od nas po prostu zarazić, co oczywiście również nie będzie przyjemne.

Poinformowanie o ciąży

Jeśli podejrzewamy, że jesteśmy w ciąży, zawsze powinnyśmy poinformować o tym kosmetyczkę przed przystąpieniem do zabiegów. Nie wszystkie zabiegi są dopuszczalne w ciąży, niektóre mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka i matki. Z tego powodu informacja o ciąży jest zawsze konieczna i nie należy jej zatajać, np. po to żeby wykonać jakiś zabieg.

Rozsądne oczekiwania

Nowoczesna kosmetologia daje wiele możliwości poprawy naszej urody, trzeba jednak również mieć racjonalne oczekiwania w stosunku do zabiegów, którym się poddajemy. Niestety nawet najlepsza kosmetyczka, dysponująca najwyższej jakości kosmetykami i sprzętem, nie będzie w stanie cofnąć czasu o 20 lat i usunąć wszystkich skutków starzenia się. Trzeba też pamiętać, że niektóre zabiegi należy wykonywać w seriach, a ich rezultaty będą widoczne dopiero po jakimś czasie.

Kultura osobista

Wysoki poziom kultury obowiązuje we wszystkich okolicznościach. Dzięki kulturalnemu zachowaniu z naszej strony, wizyta u kosmetyczki będzie przyjemna dla obu stron. W końcu wizyta w salonie kosmetycznym powinna być relaksująca, a nie stresująca. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z usługi, możemy zrobić to w sposób uprzejmy.

4.6/5 - (ilość ocen: 23)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.