Czego nie robić u fryzjera

Czego nie robić u fryzjera

Fryzjer to też człowiek. Strzyżenie lub farbowanie włosów w salonie powinno być przyjemne i relaksujące, co nie znaczy, że możemy robić wszytko na co mamy ochotę.

Spóźnienia

Fryzjer ma klientów zapisanych na każdą godzinę. Jeśli się spóźnimy pięć minut, nic się nie stanie, ale jeśli opóźnienie wyniesie pół godziny, może się okazać, że przez nas ktoś inny będzie musiał dłużej czekać na swoją kolej, a fryzjer będzie zmuszony do wykonywania swoje pracy w dużym pośpiechu.

Nie zjawianie się na wizytę

Jeśli jesteśmy zapisani do fryzjera i nie możemy się zjawić, najlepiej zadzwonić i poinformować o tym. Wtedy fryzjer będzie miał możliwość umówienia innej osoby. Jeśli się nie zjawimy bez uprzedzenia, fryzjer straci czas, czekając na kolejnego klienta, a przecież czas to pieniądz.

Higiena

Ten temat powinien być raczej oczywisty. Obsługiwanie kogoś o dosyć niskiej higienie osobistej na pewno nie należy do przyjemności. Kiedy idziemy do fryzjera nasze włosy powinny być dosyć świeże. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest farbowanie – farbę nanosi się zawsze na włosy przetłuszczone, ponieważ otoczka tłuszczowa to doskonała ochrona dla włosa, która w naturalny sposób zabezpieczy go przed uszkodzeniem w czasie farbowania.

Brak konkretnych oczekiwań

Fryzjer może nam oczywiście doradzić w jaki sposób obciąć lub ufarbować włosy, jednak ostateczna decyzja należy do nas. Jeśli nie określimy jasno naszych oczekiwań dotyczących nowej fryzury, fryzjer będzie tak naprawdę działać w ciemno. Warto pamiętać, że czym mniej sprecyzowane są nasze oczekiwania, tym mniejsze szanse, że będziemy zadowoleni z ostatecznego efektu. Jeśli mamy problem z dokładnym opisaniem, jaki efekt chcemy uzyskać, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu pokazanie zdjęć fryzury, na której nam zależy. W ten sposób rozwiążemy wszystkie problemy z komunikacją.

Brak kultury

Kultura osobista powinna obowiązywać w każdej sytuacji, także kiedy jesteśmy klientem w salonie fryzjerskich. Zachowanie roszczeniowe, przekleństwa, podnoszenie głosu, krzyki – to wszystko jest niedopuszczalne. W ten sposób nie tylko utrudniamy pracę fryzjerowi, ale także psujemy humor innym klientom salonu, którzy przecież nie odpowiadają za nasz zły humor.

Uwaga na dzieci

W salonie fryzjerskim nigdy nie należy zostawiać dzieci bez nadzoru. Nie jest to bezpieczne miejsce dla malucha – w końcu w salonie znajduje się dużo potencjalnie niebezpiecznych urządzeń i kosmetyków. Jednocześnie pracownicy salonu nie mają obowiązku, żeby dbać o bezpieczeństwo naszego dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *