Czego się z szafy pozbyć?

Czego się z szafy pozbyć

Codziennie wiele kobiet na całym świecie staje przed swoimi szafami, często wręcz uginającymi się pod ciężarem ubrań, i mówi, że nie ma się w co ubrać. Jak to się wiec dzieję, iż pomimo posiadania dużej ilości rzeczy nadal nie potrafimy stworzyć udanych stylizacji? Odpowiedzią na to pytanie jest zbyt zagracona szafa, w której znajdują się często rzeczy z lat 90 a nawet 80. Taka ilość ubrań i akcesoriów ponadto nie pozwala nam dostrzec potencjału w tym co posiadamy i często prowadzi nas do kolejnych nieprzemyślanych i niepotrzebnych zakupów. Co więc zrobić, aby wybrnąć z tej sytuacji? Co wyrzucić z naszych przeciążonych szaf?

Po pierwsze wszystkie te ubrania, które są już znoszone. W szczególności dotyczy to rzeczy białych, które z czasem szarzeją lub żółkną albo intensywnie kolorowych, które tracą swoją barwę na przestrzeni lat. Kolejnymi newralgicznymi ubraniami są wszelkiego rodzaju T-shirty i swetry, które po wielu noszeniach wyciągają się, rozciągają, mechacą i tracą oryginalny kształt a przez to wyglądają niechlujnie i staro.

Kolejnym punktem do odhaczenia na liście jest wyrzucenie lub oddanie potrzebującym ubrań, które nie pasują już do naszego wieku czy stylu. Z pewnością T-shirty z bajkowym napisem czy minispódniczka z falbanką nie jest dobrym rozwiązaniem w szafie dojrzałej trzydziestolatki. Ponadto wszystkie te rzeczy o których nawet nie pomyślałyśmy przez rok zajmują tylko niepotrzebnie miejsce w naszych szafach.

Powinniśmy także zwrócić uwagę, na to że z czasem nasza sylwetka się zmienia, a co za tym idzie zmianie ulega także rozmiar naszych ubrań a nasze ciało może wyglądać zupełnie inaczej w danym fasonie. Jeżeli więc od lat utrzymujesz daną wagę, a w szafie masz masę rzeczy z rozmiarami od dwa za małymi lub za dużymi, bez wyrzutów sumienia powinnaś się ich pozbyć. Ponadto przykładowo za ciasne spodnie są nie tylko niekomfortowe, ale także mogę być powodem tego, iż inni mogą uznać nas za ofiarę mody.

Na końcu powinniśmy skupić się na akcesoriach i dodatkach, czyli wszystkim tym, co dopełnia nasze stylizację i sprawia, iż jest ona udana lub nie. Tak więc w koszu powinny wylądować poniszczone buty. Poodklejane podeszwy czy porysowane obcasy z pewnością nie świadczą najlepiej o ich właścicielu. To samo dotyczy wadliwych i pozbawionych różnych elementów toreb czy biżuterii. Często się bowiem zdarza, iż w danej rzeczy zepsuje się nam zamek czy wytrze rączka albo zgubimy dany koralik czy kryształ z kolczyków. Z takimi akcesoriami powinniśmy się zdecydowanie pożegnać.

Niewątpliwie każda kobieta powinna raz na jakiś czas zrobić gruntowne porządki w swojej szafie, dzięki czemu może ona dostrzec, iż posiada ubrania z których może stworzyć wiele udanych stylizacji.

4.6/5 - (ilość ocen: 16)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.