10 sposobów na dbanie o pięty

10 sposobów na dbanie o pięty

Suche pięty to stosunkowo często spotykana dolegliwość u ludzi w różnym wieku, niezależnie od płci. Biała, nieestetyczna skórka szpeci, szczególnie w sezonie letnim, kiedy przeważnie jest bardzo gorąco i wysokie temperatury wymagają obuwia z odkrytymi piętami, a nierzadko i palcami. To dodatkowo wpływa na przesuszanie się stóp, co odbija się niekorzystnie na ich estetyce. A trzeba przyznać to wprost, ze piękne, zadbane pięty podnoszą pewność siebie i własne poczucie atrakcyjności, dlatego nie należy bagatelizować sygnałów, jakie wysyła do nas nasz własny organizm. Wystarczy odpowiednio dobrana pielęgnacja, aby cieszyć się zdrowymi piętami cały rok!

1. Regularny peeling stóp

Rynek kosmetyczny pod tym względem oferuje szeroki wachlarz usług, od zwykłego pumeksu w kostce do peelingów w tubkach, z odpowiednio dobranymi wielkością granulkami. Jest to niezwykle ważne, aby usuwać regularnie martwy naskórek, gdyż mogą tam się zasiedlać bakterie, a poza tym, nie wygląda to estetycznie. Jeśli zdecydujemy się na pumeks jednorazowy, należy pamiętać o jego regularnej wymianie, około co trzy, cztery tygodnie. W przeciwnym razie zamieszkałe tam bakterie będziemy rozprowadzać w czasie kąpieli po sobie. Peelingi enzymatyczne rozpuszczą martwy naskórek, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się pięknymi stoami przy minimum wysiłku.

2. Odpowiednie nawilżenie

Inną metodą jest po wieczornym umyciu stóp wsmarowanie w suche, zniszczone pięty odpowiedniej dawki serum wzmacniającego lub zwyczajnego kemu nawilżającego. Na tak przygotowane stopy należy nałożyć grube skarpetki, ale takie, które nie będą uciskały stóp. W tak zaopatrzonych stopach śpimy, bez obawy, że coś się przesunie, a już rano możemy się cieszyć jedwabiście gładką i odżywioną skórą na piętach.

3. Maść z witaminą A

Modyfikacją powyższego sposobu jest użycie zamiast kremu głęboko nawilżającego maści z witaminą A. Jest to dlatego tak bardzo istotne, gdyż witamina A wpływa na stan skóry, odżywiając ją od srodka i sprawiając, że staje się piękniejsza.

4. Masaż stóp

Chociaż może się to wydać nieco zaskakujące, właśnie masaż może przynieść zaskakujące rezultaty, jeśli chodzi o pielęgnację stóp Do tego celu powinno się przygotować oliwkę, ręcznik i odrobinę spokoju. Masując, wpływa się na układ limfatyczny i krwionośny, co przekłada się bezpośrednio na lepiej odżywione i mniej spuchnięte stopy. Dodatkowo kojący wpływ oliwy pomoże załagodzić podrażnienia i odpowiednio natłuścić suchą skórę.

5. Sól kuchenna

Nic tak nie zmiękczy skóry, jak kąpiel stóp w wodzie z dodatkiem soli Kuchennej ( około łyżka stołowa). Po tym czasie należy usunąć skórki tarką do pięt, energicznie szorując.

6. Okłady ze świeżych liści babki lancetowatej

Latem ziele to porasta niemal każdy trawnik i rów, także naprawdę nie będzie żadnego problemu z jego zdobyciem. Ponadto, powstanie pretekst, aby wyjść na spacer. Kiedy już zdobędziemy liście, należy je opłukać pod bieżącą wodą z ewentualnych zanieczyszczeń, rozetrzeć w dłoniach lub moździerzu i położyć grubą warstwą na spękane pięty na około 15 – 20 minut.

7. Woda po gotowanych ziemniakach

Kolejna propozycja z domowych sposobów, które nie wymagają dużo czasu ani specjalnych przygotowań. Woda po gotowanych ziemniakach zawiera dużo skrobi ,a ponadto idealnie zmiękcza, odżywia i pielęgnuje suche pięty. Wystarczy taką wodę przelać no naczynia, w którym zazwyczaj myjesz nogi i gotowe.

8. Kąpiel w mleku z dodatkiem miodu.

Mleko należy zagotować na tyle, aby było ciepłe, po czym dodajemy około 2- 4 łyżki miodu, w zależności od stanu naszych stóp. W tak przygotowanej kąpieli myjemy stopy. Efekt niesamowity niemal po pierwszym użyciu.

9. Kąpiel w wodzie z sodą oczyszczoną.

Wystarczy wsypać do miski całą łyżeczkę, aby raz na zawsze pozbyć się problemu, jakim są szorstkie stopy. Kąpiele takie powtarzamy w ramach potrzeby.

10. Maski

Maski nie tylko można stosować na twarz, na inne miejsca również znakomicie się sprawdzają. Taką maskę można kupić gotową w sklepie, drogerii czy aptece, albo przygotować własnoręcznie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *