Dodatki garderoby to bardzo ważny element

Dodatki garderoby

Gdy codziennie o poranku wkładamy na siebie przygotowaną wcześniej garderobę, zawsze potrzebujemy dodatkową chwilę zastanowienia nad wyborem dodatków do naszej garderoby. Dodatki garderoby to bardzo ważny element naszej wizualizacji. To one bardzo często decydują o ostatecznym charakterze stroju.

Dwa z najważniejszych dodatków niezbędnych każdej kobiecie to buty i torebka. Warto poświęcić im stosowną uwagę i dobrze przemyśleć ich zakup. Buty i torebka bowiem powinny być dobrej jakości. Szczególnie latem ubieramy się w lekkie i zwiewne ciuszki, kupowane najczęściej w  sieciówkach. Wykonane z delikatnych tkanin, choćby najtańsze i tak będą dobrze wyglądały.

Tego rodzaju ubrania potrzebują jednak tego czegoś co można porównać do soli i pieprzu w kulinariach. Bez nich potrawy będą mdłe i bez smaku. To samo odnosi się do butów i torebki. Podkręcają smak naszej codziennej wizualizacji. Szlachetnie wyglądająca torebka, dobrze wykonana i z dobrego jakościowo materiału, buty, które się nie odkształcają, nie człapią  o pięknej linii dodadzą naszemu strojowi elegancji i stylu.

Kolejny dodatek, który nie wszystkie kobiety akceptują to szalik/apaszka/chusta. Noszona z nonszalancją, lekko i stylowo może wprowadzić do naszego stroju dodatkowy kolor, pokreślić koloryt cery, dodać blasku oczom. Warto przetestować kilka wariantów ich zawiązywania i układania. Jest kilka celebrytek/aktorek, które nie ruszają się bez tego dodatku. Choćby Jennifer Aniston, która przez cały rok nosi lekko zawiązane, doskonale układające się apaszki. Wykonane z dobrej jakości tkaniny oprócz urody pełnią funkcję ochrony naszego gardła w pomieszczeniach z klimatyzacją lub przy kiepskiej pogodzie.

Dodatkami do garderoby, do których nie zawsze przywiązujemy uwagę na jaką zasłużyły to zimowe czapki i rękawiczki. Co jakiś czas moda ściśle określa ich wygląd i kobiety starają się posłusznie na nowe trendy zareagować. Jednak najczęściej te części garderoby kupowane są przez kobiety tylko i wyłącznie w celu ochrony przed zimnem. Tymczasem te właśnie dodatki mogą pełnić niezwykle ważną funkcję w naszej zimowej stylizacji. Po pierwsze działają kolorem.

Podobnie jak apaszki, zimowa czapka może dodać wiele uroku naszej twarzy. Dobrze dobrana kolorystycznie podnosi jakość naszej cery, podkreśla kolor oczu. Każda kobieta, która kiedykolwiek kupowała sobie zimową czapkę wie, jak trudno ją dobrać. Może właśnie dlatego tak bardzo nie lubimy ich nosić, bo kupujemy je szybko i nosimy przy naprawdę wielkich mrozach. Warto jednak temu zakupowi poświęcić więcej czasu i dobrać odpowiednią czapkę nie obawiając nie  nawet ryzykownych rozwiązań. Do tego dobrze dobrane rękawiczki i nagle mamy dodatki, które współgrają z naszym wyglądem.

Ogromna szkoda, że w naszym kraju nie ma tradycji noszenia kapeluszy. A przecież jest to najbardziej szlachetny, najbardziej kobiecy dodatek. Dzisiaj obecny głównie na głowach starszych kobiet i to wyłącznie jaki ochrona przed słońcem. A przecież historia kapelusza jest niezwykle długa i bogata.

 

 

 

4.7/5 - (ilość ocen: 12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.