Fashion victim – ten temat znany jest nie do dziś

Fashion victim

Termin „Fashion victim” oznacza on osobę, która ślepo podążają za modą, zakłada to, co w danym sezonie forsują projektanci, nie patrząc czy jest ładne lub czy jej pasuje. Ofiary mody wszystko i zawsze muszą mieć ubrania, które aktualnie są na topie, niezależnie od tego, jak w nich wyglądają. Niestety, w natłoku pięknych modelek na billboardach i setek pism o modzie, łatwo zatracić swój styl i uwierzyć, że potrzebujemy akurat tych ubrań, które są najmodniejsze. Jak uniknąć takiego losu?

Przede wszystkim, kupując ubrania zawsze powinniśmy patrzeć, czy są one przeznaczone do naszej sylwetki. Czy na pewno powinnyśmy zakładać modny, krótki top, odsłaniający brzuch? Lub ciężkie buty? Na wybiegach ubrania prezentują piękne i zgrabne modelki, nic więc dziwnego, że na nich wszystko wygląda dobrze. Co więcej, w wielu przymierzalniach lustra są tak skonstruowane, aby odrobinę wyszczuplały sylwetkę. Dopiero w domu na jaw wychodzi smutna prawda. Jak uniknąć rozczarowania? Po pierwsze, należy iść do sklepu z mocną świadomością tego, w czym wyglądamy dobrze, a w czym źle. Jeśli mamy z tym problem, warto poprosić o pomoc przyjaciółkę.

Innym problem osób, które są ofiarami mody jest to, że ślepo podążają ona za trendami. Nie tylko nie patrzą, co im pasuje, a co nie, ale także nie potrafią dobrać ubrań do okazji. Idąc do sklepu należy zawsze zadać sobie dwa ważne pytania: „Czy dobrze w tym wyglądam” i „Gdzie ja to założę”. Niestety, jeśli nie potrafimy na nie odpowiedzieć, możemy skończyć z szafą pełną modnych i drogich ubrań, których nie mamy gdzie zakładać. Niestety, co innego wygląda ciekawie w artystycznej dzielnicy Nowego Jorku, a co innego w urzędzie gminy w małym miasteczku gdzieś w Polsce. Nie oznacza to oczywiście, że musimy ubierać się nudno – po prostu zamiast modnych krótkich bluzeczek i dżinsowych spódniczek z poszarpanymi brzegami lepiej zainwestujmy w ciekawe dodatki lub ubrania np. w modnych kolorach. Oczywiście warto mieć w szafie coś na specjalne okazje, ale proporcje powinny zostać zachowane. Jeśli mamy problem podczas zakupów i jeśli naszą uwagę przykuję olśniewająca suknia maxi to nie możemy już skupić się na czymś innym, to zróbmy sobie notatkę lub listę. Zapiszmy, co chcemy kupić, jakie fasony i kolory wchodzą w grę. Tutaj także może przydać się pomoc siostry czy przyjaciółki.

Ofiary mody często projektują na siebie to, co wyrażają modelki czy aktorki pokazujące się w najmodniejszych ubraniach. Wydaje im się, że jeśli założą taki sam płaszcz czy spodnie, staną się piękne i pociągające jak one. Zdają się nie widzieć, że płaszcz przeznaczony jest dla osób wysokich, a one mają raptem 160 cm wzrostu, a w dodatku ma dziwne, plastikowe wstawki. Dlatego, jeśli kochamy modę, ale chcemy uniknąć śmieszności, warto postawić na kreowanie własnego stylu. Warto pomyśleć, co nam się podoba, jak zmiksować to z najnowszymi trendami, przejrzeć kilka czasopism o modzie. Można także zaprzyjaźnić się z maszyną do szycia i samemu zacząć tworzyć swoja modę.

4.5/5 - (ilość ocen: 14)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.