Gładka skóra jako atrybut kobiecości

Gładka skóra jako atrybut kobiecości

Gładka skóra jest bez wątpienia ważnym atrybutem kobiecości. Współczesna kobieta musi być zadbana pod każdym względem, a jej skóra zawsze powinna być jedwabista.

Golenie przy użyciu maszynki

To najbardziej popularna metoda stosowana na co dzień przez większość kobiet. Taki sposób usuwania włosków ze skóry ma swoje zalety – jest mało kosztowny i stosunkowo prosty do wykonania. Jednocześnie trzeba również liczyć się z tym, że częste golenie skóry może powodować nieprzyjemne konsekwencje w postaci podrażnień.

Wosk

Z wosku można korzystać w domu oraz w salonie kosmetycznym. Zaletą tej metody usuwania owłosienia jest przede wszystkim długotrwały efekt. Dzięki woskowi możemy liczyć nawet na cztery tygodnie gładkiej skóry. Oczywiście takie rozwiązanie ma również swoje wady, przede wszystkim jest dosyć nieprzyjemne i nie nadaje się dla kobiet, które mają niską tolerancję na ból. Trzeba także pamiętać, że nieprawidłowo wykonany zabieg przy użyciu wosku będzie powodował wrastanie włosów.

Kremy do depilacji

Kremy do depilacji nie cieszą się tak dużą popularnością jak inne metody, jest to jednak stosunkowo prosty i szybki sposób na pozbycie się owłosienia, także z bardziej wrażliwych partii ciała. Kremy do depilacji zawierają szereg składników, które po prostu rozpuszczają włoski i w ten sposób zapewniają nam idealnie gładką skórę. Kremy tego typu zawierają także składniki opóźniające odrastanie włosków, dlatego ich efekty utrzymują się przez kilka dni. Dobre kremy do depilacji powinny również zawierać substancje łagodzące podrażnienia i nawilżające skórę.

Depilator

Korzystanie z depilatora to kolejna metoda obok wosku, która polega na wyrywaniu włosków raz z cebulkami. Oczywiście jest to dosyć bolesne, ale zapewnia bardzo długotrwały efekt. Dodatkowo przy częstym stosowaniu osłabia się cebulki, co powoduje, że włoski stają się cieńsze i słabsze. Nowoczesne depilatory mają wiele nowoczesnych funkcji, których zadaniem jest między innymi zmniejszanie bólu, a także zwiększenie skuteczności depilacji.

Depilacja laserowa

Usuwanie owłosienia przy pomocy lasera staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, ponieważ pozwala na trwałe pozbycie się tego problemu. Wadą zabiegów jest fakt, że są one dosyć kosztowne i trzeba powtarzać je co najmniej kilka razy, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Jednocześnie jednak warto brać pod uwagę czas i wydatki, których można sobie zaoszczędzić, jeśli możliwe będzie zrezygnowanie z częstej depilacji przy użyciu wosku lub depilatora.

4.6/5 - (ilość ocen: 22)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.