Idealny makijaż ślubny – co powinnaś o nim wiedzieć?

Idealny makijaż ślubny – co powinnaś o nim wiedzieć?

Ślub to wyjątkowa chwila – tego dnia każda kobieta chce wyglądać idealnie. Uzupełnieniem pięknej sukienki i dodatków powinien być również odpowiednio wykonany makijaż. Jak wygląda idealny makijaż ślubny?

Przede wszystkim warto pamiętać, że dobry makijaż powinien być dobrany do urody. Warto wiedzieć, w których odcieniach będziemy wyglądać najbardziej korzystnie, np. jakie cienie podkreślą kolor oczu. Analiza kolorystyczna pomoże w doborze odpowiednich kosmetyków. Trzeba także zwrócić uwagę na to, żeby barwy makijażu komponowały się z dodatkami i biżuterią, tworząc spójną, harmonijną całość.

Wykonanie makijażu ślubnego wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem, ponieważ łączy on w sobie cechy makijażu wieczorowego, dziennego oraz fotograficznego. Ponieważ ślub najczęściej odbywa się w godzinach popołudniowych, w świetle dziennym, należy wykonać makijaż dziennych, który nie będzie zbyt intensywny i delikatnie podkreśli urodę panny młodej. Doskonale prezentują się różnego rodzaju produkty rozświetlające.

Wesele zazwyczaj kończy się nad ranem, makijaż musi dobrze wyglądać przez całą noc. Trzeba pamiętać, że po kilku godzinach konieczne będzie naniesienie poprawek.

Oczywiście należy również wziąć pod uwagę swoje własne upodobania – ważne aby panna młoda dobrze się czuła tego dnia. Jeśli na co dzień się nie malujesz, nie musisz nagle całkowicie zmieniać swoich przyzwyczajeń i z okazji ślubu nakładać ciężki makijaż – można zdecydować się również na bardzo lekki, naturalny wygląd. Dobrze jeśli makijaż będzie pasować do Ciebie nie tylko pod względem wyglądu, ale również podkreśli Twój charakter i osobowość.

Czy makijaż ślubny musi być delikatny? Tak naprawdę trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ w dużym stopniu będzie to zależało od upodobań i urody panny młodej. Mocne makijaże nie każdemu pasują, a co za dużo to niezdrowo. Dlatego nie należy na siłę nakładać jak największej ilości kosmetyków.

Co zrobić, żeby makijaż ślubny zachował idealny wygląd do rana? Aby kosmetyki doskonale się prezentowały przez całą noc, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich jakość. Na przykład ważne jest, żeby cienie do powiek miały dużo pigmentu i zostały odpowiednio zmielone. Korektory i podkłady nie mogą się ścierać oraz nie powinny zważyć się na skórze pod wpływem wyższej temperatury. Bardzo pomocne będzie zastosowanie odpowiednich baz, np. pod podkład i na powieki.

Czy makijaż wykonać samemu, czy skorzystać z pomocy kosmetyczki? To w dużym stopniu zależy od poziomu naszych umiejętności, Na pewno w dniu ślubu nie warto eksperymentować.

Jedna myśl na temat “Idealny makijaż ślubny – co powinnaś o nim wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *