Jak dbać o cerę

Jak dbać o cerę

Istnieje wiele sposobów, żeby poprawić kondycję swojej cery, przede wszystkim wymaga to systematycznej pielęgnacji przy użyciu właściwych kosmetyków.

Właściwy krem

Krem zawsze powinien być dobrany do rodzaju cery, na przykład skóra sucha wymaga zupełnie innej pielęgnacji niż tłusta. Specjalne kosmetyki należy stosować również do cery dojrzałej, która jest znacznie bardziej podatna na wysychanie, a także powstawanie przebarwień oraz zmarszczek. Zaleca się stosowanie innych kosmetyków na dzień i na noc, a także latem i zimą.

Usuwanie makijażu

Resztki makijażu pozostawione na skórze na pewno nie wpływają korzystnie na cerę, mogą na przykład zatykać pory. Do usuwania makijażu należy zawsze używać odpowiednich preparatów, które zmyją wszystkie pozostałości kosmetyków takich jak podkład i korektor. Zostawianie makijażu na noc jest poważnym błędem, męczy skórę, uniemożliwia właściwe nawilżenie i może przyspieszać procesy starzenia się.

Sen

Wiele osób żyje w ciągłym pośpiechu i stresie, często brakuje im czasu na to, żeby się wyspać. Brak snu to wróg cery, powoduje nie tylko pojawianie się ciemnych worków pod oczami, ale także sprawia, że skóra nie ma wystarczająco dużo czasu na regenerację, staje się zmęczona, szara, a zmarszczki pogłębiają się. Dobry nocny sen jest znacznie skuteczniejszym środkiem upiększającym niż wiele drogich kosmetyków.

Zabiegi u kosmetyczki

Systematyczne wizyty w salonie kosmetycznym i korzystanie z oferowanych tam zabiegów to doskonały sposób na poradzenie sobie z różnymi problemami skórnymi takimi jak rozszerzone pory, czy oznaki starzenia się. Warto skonsultować się z kosmetyczką i poprosić ją o poradę. Profesjonalistka pomoże w dobraniu odpowiednich kosmetyków oraz metod pielęgnacji.

Prawidłowa dieta

Idealna cera wymaga właściwej pielęgnacji także od wewnątrz. Problemy skórne mogą być spowodowane między innymi niedoborami podstawowych mikroelementów takich jak na przykład cynk lub witamina E. Można uzupełniać je stosując suplementy, ale najlepiej postawić na urozmaiconą, dobrze zbilansowaną dietę, która dostarczy witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowej regeneracji skóry.

Nadmiar słońca szkodzi

Słońce w nadmiarze jest bardzo niekorzystne dla skóry, przede wszystkim wysusza ją i znacznie przyspiesza procesy starzenia się. Długie wylegiwanie się na słońcu na pewno nie będzie korzystne dla cery. W czasie lata należy zawsze stosować kosmetyki z filtrem UV, które będą chroniły skórę przed niekorzystnym wpływem promieniowania słonecznego.

4.6/5 - (ilość ocen: 18)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.