Jak dbać o linię: kilka praktycznych porad

Jak dbać o linię

Zachowanie idealnej figury nie jest proste, kiedy wokół czeka tyle różnych pokus i często brak czasu na ćwiczenia. Istnieje kilka prostych sposobów, które ułatwią utrzymanie prawidłowej wagi.

Pij dużo wody

Picie odpowiednich ilości wody to jeden z fundamentów zdrowej diety. Wystarczy wypić szklankę wody przed posiłkiem, żeby w dużym stopniu zmniejszyć wielkość zjadanej porcji. Oprócz wody można także pić herbatki ziołowe. Niewskazane są słodzone napoje i soki owocowe.

Pięć posiłków dziennie

Omijanie posiłków nie sprawia wcale, że jemy mniej kalorii. Kiedy jesteśmy bardzo głodni, mamy tendencję do utraty kontroli nad tym ile jemy. To właśnie wtedy najczęściej się objadamy.

Sen

Badania naukowe wykazały, że osoby, które się nie wysypiają, jedzą więcej. Zmęczenie sprawia, że łatwiej tracimy nad sobą kontrolę. Jednocześnie brak snu powoduje produkowanie większych ilości hormonów stresu, które następnie pobudzają apetyt.

Warzywa i owoce

Warzywa i owoce to zdrowe uzupełnienie diety, ponieważ są źródłem wielu cennych mikroelementów. Dodatkowo zawierają stosunkowo mało kalorii, dlatego są wskazane w czasie odchudzania.

Nie podjadaj

Podjadanie, zwłaszcza późnym wieczorem i w nocy, to prawdziwy wróg idealnej sylwetki. Podjadając, często sięgamy po niezdrowe produkty, łatwo także tracimy kontrolę nad tym, ile dokładnie kalorii jemy w ciągu dnia.

Zdrowe przekąski

Do najzdrowszych przekąsek należą warzywa i owoce. Można także sięgać po naturalne jogurty nie zawierające cukru. Bardzo zdrowe są warzywa i pestki, ale należy je jeść w umiarkowanych ilościach, ponieważ zawierają dużo kalorii.

Ogranicz słodycze

Ograniczenie ilości jedzonych słodyczy jest niestety konieczne, jeśli chcemy zachować zdrową wagę. Oczywiście nie oznacza to, że nie można ich jeść w ogóle, ale najlepiej sięgać po nie na przykład tylko raz w tygodniu.

Jedz śniadanie

Śniadanie naprawdę jest najważniejszym posiłkiem dnia. Brak śniadania sprawia, że organizm do końca dnia nie może wyregulować poziomu glukozy, co może powodować wzrost apetytu.

Aktywny odpoczynek

Trudno dbać o linię, kiedy prowadzi się siedzący tryb życia. Zamiast spędzać kolejny wieczór przed telewizorem lub komputerem, wybierz się na długi spacer. Nie zawsze trzeba uprawiać intensywne ćwiczenia, wystarczy codzienna umiarkowana aktywność.

Nie stresuj się

Stres sprawia, że mamy większą ochotę na podjadanie, dlatego zamiast sięgać po kolejną kaloryczną, niezdrową przekąskę, spróbuj się zrelaksować, np. przy pomocy przyjemnej muzyki.

4.5/5 - (ilość ocen: 32)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.