Jak dbać o stopy

Jak dbać o stopy

Stopy to część ciała, która wymaga specjalnej pielęgnacji, zwłaszcza jeśli mają tendencję do nadmiernego wysychania i pękania pięt. W jaki sposób zatroszczyć się o swoje stopy?

Kremy i maści

Kosmetyki do stóp mają przede wszystkim silne działanie nawilżające, które pozwala zapobiegać nadmiernemu wysuszeniu naskórka, zwłaszcza na piętach, które są szczególnie narażone na pękanie.

Maseczki

Maseczki intensywnie nawilżające i złuszczające do stóp to doskonały sposób na uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Są polecane osobom, którym zależy na uzyskanie efekty wyjątkowej gładkości i miękkości skóry.

Ścieranie

Do ścierania można stosować tradycyjny pumeks lub różnego rodzaju tarki, na przykład z plastiku lub metalu. Te pierwsze są delikatniejsze, te drugie bardziej skuteczne.

Moczenie

Do moczenia stóp można wykorzystywać napary z ziół o przeciwzapalnym, ściągającym działaniu, na przykład z rumianku lub szałwii. Jest to szczególnie polecane osobom, które mają pękające pięty, ponieważ pomoże przyspieszyć gojenie się ran.

Odpowiednie obuwie

Obuwie ma kluczowe znaczenie dla kondycji stóp. Bardzo częstym błędem jest zakup zbyt ciasnego obuwia, które powoduje powstawanie odcisków oraz otarć. Częste noszenie butów na wysokim obcasie może z czasem prowadzić do poważnych i nieodwracalnych deformacji stóp. Obuwie wykonane z materiału, który nie przepuszcza powietrza, będzie powodowało powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

Zapobieganie grzybicy

Do zarażenia grzybicą może dojść na basenie, ale także w każdej innej sytuacji, w której stopy mogą mieć kontakt z zakażoną powierzchnią, na przykład w sklepie obuwniczym. Trzeba zawsze pamiętać o odpowiedniej ochronie stóp, na przykład przy pomocy kosmetyków lub o noszeniu skarpetek.

Na pękające pięty

Pękające pięty to bardzo nieprzyjemna i bolesna dolegliwość, która jest spowodowana nadmiernym rogowaceniem naskórka. Aby im zapobiegać konieczne jest systematyczne stosowanie odpowiednich kosmetyków. Lepiej zrezygnować ze zbyt intensywnego ścierania i wycinania skóry, ponieważ może to jedynie pogorszyć sytuację.

Zabiegi kosmetyczne

Pedicure to doskonały sposób na poprawienie kondycji i wyglądu stóp. Warto go od czasu do czasu wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Dezodoranty

Dezodoranty do stóp to prosty sposób na zapobieganie nieprzyjemnemu zapachowi. Polecane są przede wszystkim osobom, których stopy intensywnie się pocą.

Na odciski

Różnego rodzaju plastry i kremy pomagają w pozbyciu się tego niezbyt estetycznego i bolesnego problemu. Ważny jest także dobór odpowiedniego obuwia.

4.6/5 - (ilość ocen: 16)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.