Jak dobrać spódnicę do figury?

Jak dobrać spódnicę do figury

Większość z nas chciałaby wyglądać modnie i przy tym atrakcyjnie. Często jednak zdarza się tak, iż kupujemy coś co do nas kompletnie nie pasuje. Nie chodzi tutaj tylko o kolor czy wzór ale przede wszystkim o fason. Wiele kobiet ma tendencję do noszenia ubrań, w których wyglądają po prostu źle. Jak zatem dobrać strój, który będzie w pełni eksponował nasze walory a urywał mankamenty figury? Wystarczy dobrać go do naszego typu sylwetki. Najczęściej kupowaną przez kobiety częścią garderoby jest spódnica. W związku z tym poniżej znajduje się kilka wskazówek jaką spódnicę powinna nosić kobieta, która ma figurę gruszki, jabłka i klepsydry.

Gruszka

Ten typ figury charakteryzuje się szerokimi biodrami i małym biustem. W związku z tym ” kobieta gruszka ” idealnie będzie wyglądała w prostej spódnicy w kształcie litery A. Idealna długość to ta za kolana. Dzięki temu można ukryć szersze biodra i masywne uda. Warto pamiętać o tym, by wybierać proste fasony bez żadnych marszczeń i plisek. One dodatkowo poszerzą biodra a takiego efektu żadna z Pań nie chciałaby uzyskać. Warto zrezygnować także z ołówkowych fasonów.

Jabłko

Osoba o tym typie figury zazwyczaj ma większe piersi i brzuch. Spódnica w tym wypadku ma za zadanie zamaskowanie brzuszka i wysmuklenie łydek i bioder. Najlepiej sprawdzą się tutaj ołówkowe spódnice, które podkreślą linię bioder. Można pokusić się także o baskinkę w stylu ołówkowym, która dodatkowo zakryje widoczny brzuszek. Można wybrać także fason o delikatnej linii trapezu. Zdecydowanie należy unikać mocno rozkloszowanych spódnic. Sprawią one, że sylwetka będzie wyglądać ciężko. Idealna długość dla ” Pani Jabłka” to taka, która sięga za kolano lub jest na równi z nim. Należy unikać spódnic typu mini.

Klepsydra

ten typ figury charakteryzuje się wąską talią i szerszymi biodrami. Tutaj, podobnie jak w przypadku figury jabłka idealnym rozwiązaniem jest spódnica ołówkowa. Przede wszystkim podkreśli ona wąską talię i delikatnie zarysuje linię bioder. Różnicą w przypadku figury jabłka są jednak bardziej wzorzyste motywy. Można pokusić się o zdecydowany kolor, rozmaite wzory. Nie przytłoczą one sylwetki w porównaniu z figura jabłka. Idealnie jest gdy spódnica posiada zaszewki. To jeszcze bardziej uwidoczni piękną linię klepsydry. Można także wybrać spódnicę delikatnie rozkloszowaną. Jednak nie powinna ona być bardzo wzorzysta.

Każda kobieta może wyglądać idealnie i pięknie. Wystarczy tylko umiejętnie wybrać garderobę dopasowaną do naszej figury. Dzięki temu ukryjemy to co dla nas wstydliwe a pokażemy to co mamy najpiękniejsze.

4.7/5 - (ilość ocen: 26)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.