Jak dobrać spódnicę do figury?

spódnica

Początek dnia to często moment, kiedy kobieta stając przed swoją szafą jednocześnie staje przed dylematem, co danego dnia na siebie założyć. W zależności od okazji, kobiecy strój upiększa kobietę, ale i podkreśla jej walory. Każda kobieta dąży do tego by czuć się przede wszystkim wygodnie, ale i wyglądać kobieco.

Jednym z elementów garderoby, dzięki któremu można otrzymać ten efekt, są spódnice. Bez względu na porę roku, właściwie dobrana do typu sylwetki spódnica, podkreśli walory, a jednocześnie zakamufluje niedoskonałości figury.
Oto kilka porad jak do rodzaju figury dobrać odpowiedni krój spódnicy:

– Sylwetka powszechnie nazwana typem gruszki. Taki rodzaj sylwetki posiadają panie o szerokich biodrach i wąskich ramionach. Ogólną zasadą przy komponowaniu stroju, jest próba zniwelowania proporcji między górną, a dolną częścią ciała. Panie o takiej budowanie ciała, najatrakcyjniej będą wyglądały w rozkloszowanych spódnicach o linii A. Taki rozkloszowany krój ukryje i wysmukli biodra oraz podkreśli atut jakim niewątpliwie jest talia.

– Kolejną grupą pań, są te, o sylwetce klepsydry. Jest to grupa pań posiadających ramiona równe biodrom, o widocznie podkreślonej talii. Głównym celem w doborze ubioru jest podkreślenie proporcji sylwetki. Dla pan o figurze klepsydry sprawdzą się spódnice ołówkowe o podniesionej talii. Ten krój znakomicie podkreśli walory sylwetki.

– Grupa pań o smukłej chłopięcej sylwetce, lekko zarysowanej talii i szczupłych nogach, nazwana została sylwetkami modelkowymi. Walory pań o takiej figurze podkreślą spódnice o ciekawych drapowaniach czy kolorystyce. Przy pomocy tych zabiegów, uwaga przyciągnięta zostanie na linie bioder i podkreśli atut figury, czyli nogi.

– Ostatnią grupą, są sylwetki, o potocznej nazwie jabłko. Ten rodzaj figury charakteryzuje panie o chłopięcej sylwetce jednak posiadające duży biust, brak talii i większy brzuch. Właściwą spódnicą dla tego typu figury będzie ta, o kroju ołówkowym, dopasowanym, ale nie obcisłym. Wyrzeźbi ona talie, a jednocześnie zakryje problematyczne miejsca w okolicy brzucha.

Ołówkowe spódnice sprawdzą się przy wszystkich sylwetkach powiększonych. Budując talie i podkreślając biodra, nadadzą sylwetce niezwykle kobiecego wyglądu.

Spódnice to niezwykle kobiecy element garderoby. Bez względu na rodzaj sylwetki, ten rodzaj garderoby podkreśla kobiecą talie, co sprawia, że sylwetka zyskuje kobiece proporcje.

Spódnica sprawdzi się między innymi w pracy w biurze. W połączeniu z żakietem, koszulą i szpilkami stworzy biurowy, elegancki strój. Spódnice mogą również stanowić część codziennego stroju. W połączeniu z luźną górą i płaskim obuwiem, stworzy wygodne i kobiece zestawienie na co dzień. Zmieniając górną cześć garderoby oraz rodzaj obuwia, można nadać spódnicy charakter bardziej formalny lub codzienny. Posiadanie właściwie dobranej do sylwetki spódnicy sprawi, że łącząc ją z innymi częściami garderoby, będzie wspaniałą bazą do tworzenia wielu wygodnych i ciekawych stylizacji, w zależności od okazji.

4.4/5 - (ilość ocen: 22)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.