Jak pastować buty? Poradnik pastowania butów

eleganckie buty

Skórzane obuwie to bardzo drogi wydatek, jednak obowiązkowy element garderoby każdego pana. Skórzane buty idealnie sprawdzają się w eleganckich stylizacjach, które ubieramy na wesela, imprezy rodzinne lub spotkania firmowe.

Wielu panów w skórzanych butach chodzi każdego dnia do pracy. Na pewno każdemu z nas zależy na tym, aby nasze skórzane buty wyglądały dobrze, jak najdłużej.

Niestety naturalnym procesem jest pękanie i zużywanie się skóry wraz z długim jej używaniem. Zapobiegać temu może regularne czyszczenie oraz polerowanie naszych butów. Dziś przygotowaliśmy dla was mały poradnik tego w jaki sposób dbać o buty i pastować, je aby zostały one w dobrym stanie jak najdłużej.

Warto zwrócić uwagę na to, że pastowanie butów to czynność zarezerwowana jedynie dla butów stworzonych ze skóry licowej. Inne obuwie w wyniku pastowania może ulec zniszczeniu. Zanim zaczniesz pastować twoje buty musisz je dokładnie oczyścić.

Nie mogą posiadać one żadnych zabrudzeń – pamiętaj o tym. Warto przetrzeć buty mokrą szmatką, a następnie bawełnianą ściereczką i pozostawić do wyschnięcia. Gdy twoje buty będą już suche to wykorzystać kolejną bawełnianą szmatkę. Owiń ją palce i nakładaj na buty pastę rozcierając ją w okręgi po obuwiu.

Pastę rozprowadzaj po całych butach od czubków do pięt i podeszwy. Może zdarzyć się tak, iż czynność tę będziesz musiał powtórzyć kilkakrotnie, aby doprowadzić twoje buty do idealnego stanu. Na koniec odstaw twoje buty na kilka godzin, aby wchłonęły one nałożony preparat co pozwoli poprawić i zwiększyć intensywność jego działania.

Zastanawiasz się jak często pastować swoje buty? Tu wszystko zależy od tego jak często je nosisz. Buty, które nosisz na co dzień powinny być pastowane około jednego raza w tygodniu. W przypadku rzadziej noszonych butów czynność tę możesz wykonywać rzadziej.

Oczywiście powinieneś pamiętać o tym, że czynność tę możesz powierzyć profesjonalistom. Jednak według nas wystarczy tylko kilka minut, aby samodzielnie w domu przywrócić obuwie do idealnego stanu.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.