Jak radzić sobie ze stresem

Jak radzić sobie ze stresem

Stres to wróg urody i zdrowia. Niestety bardzo często towarzyszy nam w codziennym życiu. Co zrobić, żeby z nim wygrać?

Medytacja

Badania naukowe potwierdzają, że medytacja ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie i jest skutecznym sposobem na zapobieganie negatywnym skutkom stresu. Jak często należy medytować? Najlepiej robić to kilka razy w tygodniu na przykład przez pół godziny. Spędzenie chwili czasu w ciszy i samotności, kiedy możemy się po prostu odprężyć, pomoże w walce ze skutkami chronicznego napięcia.

Sport

Systematyczna aktywność fizyczna doskonale wpływa na organizm, w tym także na układ nerwowy. Osoby, które regularnie ćwiczą, stają się bardziej oporne na stres, a ich organizmy lepiej radzą sobie z napięciem. W zasadzie nie ma większego znaczenie, co będziemy ćwiczyć, wystarczy że treningi będą regularne. Polecane są zarówno ćwiczenia cardio, jak i siłowe, oba typy aktywności wpływają korzystnie na mózg.

Sen

Dobry, nocny sen to remedium na wiele problemów. Czym mniej śpimy, tym więcej hormonów stresu będzie produkował nasz organizm. Osoby, które śpią siedem-osiem godzin lepiej znoszą nerwowe sytuacje i łatwiej mogą się rozluźnić, a także mają mniejsze problemy z koncentracją i łatwiej się uczą. Sen pozwala organizmowi na prawidłową regenerację.

Weekendowy wyjazd

Czasem warto po prostu rzucić wszystko i wyjechać na kilka dni. Na pewno każdemu dobrze zrobić oderwanie się od codziennych obowiązków. Nowe otoczenie pozwoli zapomnieć o problemach związanych z pracą i życiem rodzinnym. Na weekend nie trzeba wcale wyjeżdżać daleko, ważne aby wybrać spokojne, ciche miejsce.

Spotkanie ze znajomymi

Dla wielu osób najlepszym sposobem na rozluźnienie się po trudnym dniu jest po prostu przyjemne spotkanie w gronie przyjaciół. Niestety niektóre osoby, które łącza pracę i rodzinę, mają problemy z wyrwanie się z domu nawet na kilka godzin. Warto pamiętać, że pomimo wszystko zobowiązań, powinniśmy od czasu do czasu znaleźć odrobinę czasu tylko dla siebie, który możemy spędzić z naszymi przyjaciółmi. Nie zawsze musi towarzyszyć nam partner i dzieci.

Relaksująca muzyka i zapachy

Jeśli odpoczywamy w domu, warto zatroszczyć się o stworzenie przyjemnej, relaksującej atmosfery. W tym celu przydadzą się na przykład świecie zapachowe lub kadzidełka. Łagodne światło świec doskonale sprzyja rozluźnieniu. Podobny efekt, ma delikatna muzyka relaksacyjna,. Zamiast muzyki można także wykorzystać po prostu różne nagrania z dźwiękami natury, na przykład nagraniami śpiewu ptaków.

4.6/5 - (ilość ocen: 17)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.