Jak ubrać się do biura w upał?

Jak ubrać się do biura w upał?

Gdy nadchodzą upały, a część mieszkańców naszego kraju wybiera się na plażę, ta druga część stoi przed problemem doboru stroju do pracy, aby pogodzić zwyczaje dotyczące stroju z nieznośną temperaturą w biurze pozbawionym klimatyzacji. I mimo, że o klimatyzacji nigdy nie mówiło się dobrze, w 30. stopniowym upale to wybawienie. Szczególnie, gdy w biurze obowiązuje dres kod.

Jednak, gdy pracujemy w biurze i nikt nie wymaga od nas mundurka, cała odpowiedzialność za wybór stroju zależy od nas. I samodzielnie musimy pogodzić tu interesy wszystkich stron; pracodawcy, który nie narzuca nam stroju, ale oczekuje, że będzie on odpowiedni, cokolwiek to znaczy i nasze interesy, czyli sposób na przetrwanie podczas upalnych dni.

Jak ubrać się do biura? Jak poradzić sobie w biurze, gdy wymaga się od nas efektywnej pracy, a wszechobecny upał paraliżuje mózg?

Zacznijmy od minimalizowania odczucia gorąca. Jak to zrobić? Starannie dobrać odzież. Zacznijmy od butów, powinny być lekkie i jak najmniej zabudowane, ale cały czas buty, nie klapki, nie zawsze mogą to też być sandały. Jeżeli możemy nosić w pracy buty niezabudowane, niech to będą sandałki na niewysokim obcasie lub koturnie. Może eleganckie espadryle? Takie też są w sprzedaży, warto sprawdzić. Lekkie płótno, zwłaszcza tam, gdzie but powinien zakrywać stopę doskonale się sprawdzi.

Zrezygnujmy ze spodni typu jeans. To najgorsza opcja. Najlepiej sprawdzi się zestaw spódnica i bluzka. Spódnica lekka i szeroka, bez podszewki. Pozwoli na przepływ powietrza, a gdy jest w ruchu dodatkowo chłodzi. W sprzedaży naprawdę można dostać piękne egzemplarze, a tegoroczna moda preferuje wszelkie desenie. I wbrew pozorom nie powinna to być krótka spódnica, a chociaż taka przed kolano.W długiej czujemy się bardziej swobodnie, nie musimy pięknie siedzieć i ściskać kolana pocące się w upale.

Do tego przewiewna bluzka. Do biura rzadko nosimy bluzki na ramiączkach czy z odkrytymi pachami. Nie jest to estetyczne, dlatego bluzka powinna mieć krótki rękaw. I tu znowu w sukurs przychodzi tegoroczna moda, która kocha wszelkie falbanki zastępujące choćby rękaw. Pamiętajmy tylko, aby bluzka była uszyta z materiału jak najmniej sztucznego, oddychającego, ale oczywiście tez tendencji do gniecenia. Pamiętajmy, że upał sprzyja gnieceniu się naszej odzieży i warto rozważyć również tę jego cechę.

Moda na tegoroczne lato kocha szerokie i zwiewne spodnie. Jeżeli nikt nie wymaga od nas spódnicy, szerokie i lekkie spodnie to doskonała opcja. Do tego lekka bluzeczka i jesteśmy ubrane.

Gdy praca w biurze wymaga od nas sukienek należy naprawdę starannie dobrać materiał i fason. Sukienka to przecież duża ilość materiału szczelnie opinająca nasze ciało. Najważniejsza będzie tkanina przewiewna, lekka, ale niegniotąca się. Może być dopasowana, ale nie opinająca. Zostawmy warstwę powietrza pomiędzy ciałem a tkaniną, to ona będzie nas schładzać. Warto wybrać model bez rękawów, ale za to z dodatkowym elementem; sweterkiem, bolerkiem, krótką marynarką. Włożymy ją na sukienkę, gdy będziemy musiały wystąpić oficjalnie.

4.6/5 - (ilość ocen: 21)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.