Jak wygrać z cellulitem

Jak wygrać z cellulitem

Cellulit jest niechcianym przyjacielem niemalże każdej z kobiet. Szacuje się, że cierpi na niego nawet do 80% przedstawicielek płci pięknej, nie tylko te, które posiadają nadmiar tkanki tłuszczowej. Wyróżnia się cellulit wodny i tłuszczowy. Wodny powstaje, kiedy pod skórą zbiera się nadmiar wody – jest to wynik nieprawidłowego krążenia krwi i limfy lub spożywania zbyt dużej ilości płynów. Drugi rodzaj, czyli tłuszczowy dotyka najczęściej osoby cierpiące na nadwagę. Część kobiet cierpi na mieszaną wersję cellulitu. Jak wygrać z cellulitem?

Po pierwsze: regularny ruch

Pierwszym i podstawowym krokiem są ćwiczenia wspomagające redukcję tkanki tłuszczowej a także polepszające krążenie krwi i limfy. Wpływają one pozytywnie na oba rodzaje cellulitu. Skóra stanie się bardziej jędrna, zrzucisz kilka kilogramów i przy okazji pozbędziesz się nieestetycznych grudek. Jakie formy aktywności są szczególnie polecane w walce z „pomarańczową skórką”? Najlepsze efekty daje bieganie i różne warianty ćwiczeń angażujące mięśnie nóg i pośladków, czyli na przykład przysiady lub wchodzenie po schodach.

Po drugie: masaże

Jest to kolejny sposób na przyspieszenie przepływu krwi i limfy, dzięki czemu wspomaga uwalnianie toksyn spod skóry. Masaże muszą być wykonywane regularnie. Najlepiej, aby masowanie trwało około 20 minut dziennie. Zaczynaj od kostek i okrężnymi ruchami kieruj się w górę, ugniatając skórę, ale nie zbyt mocno. Możesz wykonać masaż w trakcie kąpieli lub po niej, wtedy naczynia krwionośne są rozszerzone i uzyskasz lepsze efekty. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie specjalnego masażera, który ułatwi cały proces.

Po trzecie: kosmetyki

Kosmetyków antycellulitowych najlepiej używać po masażu lub w trakcie wykonywania go. Dzięki ciepłu uwalnianemu w trakcie masażu dobroczynne składniki lepiej się wchłoną. Na rynku mamy dostępnych wiele różnych preparatów wspomagających redukcję cellulitu. Warto postawić na dobry peeling, który wygładzi skórę od zewnątrz. Wykonuj go 1-2 razy w tygodniu. Możesz kupić gotowy w drogerii lub wykorzystać fusy z kawy – kofeina ma świetne antycellulitowe działanie.

Po czwarte: odpowiednia dieta

Wbrew pozorom nie tylko osoby cierpiące na nadwagę powinny przejrzeć swoje jadłospisy, jeżeli chcą raz na zawsze rozstać się z cellulitem. Na powstawanie „pomarańczowej skórki” wpływ ma nadmierna ilość soli, kawy oraz słodyczy i fast foodu. Ważne jest jadanie regularnie, 4-5 niewielkich porcji posiłków oraz picie wystarczającej ilości wody.

Po piąte: zioła i suplementy diety

Zażywanie suplementów diety nie stanie się magicznym rozwiązaniem wszystkich naszych problemów z cellulitem, ale wspomoże zbilansowaną dietę i ćwiczenia w redukcji cellulitu. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów zawierających w sobie wyciągi roślinne oraz witaminy. Na ich efekty musimy trochę zaczekać, ale umacniają one naczynia krwionośne i limfatyczne, dzięki czemu krążenie polepsza się.

4.6/5 - (ilość ocen: 23)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.