Jak zrobić odpowiedni manicure

Jak zrobić odpowiedni manicure

Każda z nas marzy o pięknych, zdrowo wyglądających paznokciach. Jednak nie zawsze możemy pójść do kosmetyczki. Często ograniczają nas względy finansowe lub po prostu brak czasu. Co zrobić w takim wypadku? Odpowiedź jest prosta: urządzić w domu swój mały salon kosmetyczny. Nie trzeba przy tym mieć umiejętności najlepszej kosmetyczki. Wystarczy wolna chwila, trochę chęci i oczywiście zaangażowania.

W umiejętnym wykonaniu manicure przede wszystkim liczy się zaplanowanie pracy. Na początku należy wygładzić płytkę paznokcia i usunąć zbędne skórki. Czym to zrobić? Przy wygładzeniu płytki przyda się gąbeczka zwana polerką. Jeśli mamy dość zniszczoną płytkę można potraktować ją pilnikiem drobnoziarnistym tak aby nie zniszczyć płytki. Przy usuwaniu skórek najlepiej sprawdzi się preparat przeznaczony specjalnie do tego zadania. Wystarczy posmarować nim skórki i po paru minutach odepchnąć je drewnianym patyczkiem. Inne sposoby mogłyby dodatkowo uszkodzić płytkę paznokcia.

Ta metoda sprawdza się świetnie w przypadku Pań nie mających doświadczenia w wykonywaniu manicure. Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy. I tutaj mamy pole do popisu. Jeśli posiadamy lampę UV możemy nałożyć bazę w żelu a na nią lakier hybrydowy. Jeśli jednak nie posiadamy lampy warto wybrać bazę w lakierze. Po jej wyschnięciu można zastosować już właściwy lakier do paznokci. Rynek kosmetyczny oferuje ich całe mnóstwo. Jaki kolor wybrać? Wszystko zależy od naszych upodobań. Jeśli jednak zaczynamy naszą przygodę z domowym malowaniem paznokci warto wybrać jasny odcień.

Jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie możemy wybrać lakier żelowy, czyli taki, który nie potrzebuje lampy. po wyschnięciu lakieru warto nałożyć nabłyszczacz. Sprawi, że sam manicure będzie trwalszy i uzyskamy efekt błyszczącej płytki. Po wykonaniu wszystkich tych czynności warto zastosować oliwkę na skórki a same dłonie posmarować kremem. Sprawi to, że uzyskamy pełny efekt zadbanych dłoni i paznokci. Warto o tym pamiętać, gdyż nawet najlepiej wykonany manicure nie będzie dobrze wyglądał na tle zniszczonych dłoni.

Wykonanie manicure w domu na pewno sprawi nam wiele przyjemności i satysfakcji a przede wszystkim pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. Dbanie o dłonie i paznokcie w domu wcale nie musi odbiegać od profesjonalnego manicure wykonanego w salonie. Jeśli będziemy go wykonywać regularnie, nabierzemy wprawy a z czasem efekty będą zdumiewające. Warto dbać o siebie i poświęcić swoim dłoniom więcej uwagi bo jak mówi powiedzenie „dłonie są wizytówką każdej kobiety”.

4.7/5 - (ilość ocen: 16)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.