Jaki krem pod makijaż wybrać

Jaki krem pod makijaż wybrać

Makijaż jest nieodłącznym elementem dnia każdej dbającej o siebie kobiety. Malujemy się do pracy, na randkę, imprezę czy spotkania towarzyskie. Szczególną uwagę zwracamy na odpowiedni dobór podkładu, pudru, tuszu czy kosmetyków kolorowych do oczu. Jednak zapominamy o tym jak bardzo ważna jest kondycja naszej skóry przy wykonywaniu każdego makijażu. Jeśli jest w dobrym stanie nasz makijaż będzie się dłużej utrzymywał a cera pozostanie pełna blasku. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniego kremu pod makijaż. Jak znaleźć taki, który spełni nasze oczekiwania i sprawi, że makijaż będzie się utrzymywał przez cały dzień?

Najważniejsze przy wyborze kremu jest oczywiście to aby był dopasowany do naszej cery. Jak wiadomo każda cera ma inne potrzeby. Cera sucha wymaga nawilżenia, cera tłusta zmatowienia. jeśli mamy cerę wrażliwą powinnyśmy zastosować kosmetyk, który ukoi skórę i zniweluje zaczerwienienie. Podobnie jest z cerą, która posiada wiele widocznych naczynek krwionośnych. Przy cerze trądzikowej ważne jest by dodatkowo oprócz zmatowienia ukryć niedoskonałości. Jest jednak jedna wspólna cecha kremów, która decyduje o trwałości makijażu. Chodzi o samą konsystencję kremu. Musi ona być bardzo lekka. Tylko wtedy makijaż „nie spłynie” i utrzyma się na skórze przez wiele godzin. Dobrze jest również wybrać krem w formie żelu. Dzięki niemu uzyskamy efekt wypoczętej buzi. Ważne jest to by krem nie sprawiał wrażenia tłustego. Wówczas efekt po wykonaniu makijażu będzie przeciwny do zamierzonego. Skóra po nałożeniu kremu nie może się świecić. Powinna pozostać sucha. Tylko taki kosmetyk spełni dobrze swoją rolę. Jeśli mamy cerę dojrzałą ważne jest by uzyskać również efekt napinający po nałożeniu kosmetyku. Wybierając krem pod makijaż warto zwrócić uwagę na to by miał w sobie składniki, które napną i ujędrnią skórę.

Nieważne jaką mamy cerę: tłustą, mieszaną, suchą, wrażliwą czy trądzikową. Ważne by po nałożeniu kremu uzyskać efekt nawilżenia ale i zmatowienia. Ważne by buzia się nie świeciła tylko sprawiała wrażenie wypoczętej i jędrnej. Wybierajmy kremy o lekkiej konsystencji a nasz makijaż będzie wyglądał perfekcyjnie przez cały dzień. Dzięki tym wskazówkom nie tylko zwiększymy trwałość makijażu ale również dobrze zadbamy o naszą skórę i cerę. Ważne jest również to aby krem nakładać każdego dnia przed wykonaniem makijażu. Nie tylko na „specjalne” okazje. Liczy się przede wszystkim systematyczność. Dzięki temu nie wysuszymy cery i nie uszkodzimy jej w żaden sposób.

4.7/5 - (ilość ocen: 20)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.