Jakie buty dla mężczyzn są obecnie modne

Jakie buty dla mężczyzn są obecnie modne

Obuwie to ważny element męskiej garderoby. Często to właśnie buty decydują o udanej lub nieudanej stylizacji, nadają charakteru codziennemu outfitowi, stanowią dopełnienie dla eleganckiego garnituru. Moda męska w kwestii obuwia nie zmienia się tak intensywnie jak w przypadku mody dla kobiet, jednak w każdym sezonie można zauważyć pewne różnice decydujące o modnym wyglądzie. Jakie buty dla mężczyzn są zatem modne w 2014 roku?

O modzie decyduje pora roku

Najważniejszym czynnikiem decydującym o trendach jest niezmiennie pora roku. Inny rodzaj obuwia nosi się wiosną i latem, a inny jesienią czy też zimą. Pół roku to również wystarczająca ilość czasu, żeby trendy obróciły się o 180 stopni. W przypadku obuwia można jednak często zauważyć pewnego rodzaju konsekwencję przez prawie cały rok.

Sportowa elegancja

Domy mody zaskoczyły w tym roku nowym podejściem do obuwia dobieranego do garnituru. Choć w przypadku najbardziej eleganckich ubrań nadal dominują klasyczne buty, to codzienny garnitur do pracy został w tym roku połączony z butami o sportowym charakterze. Niekoniecznie dobrym pomysłem będzie oczywiście założenie adidasów do biegania, jednak śmiało można wybierać w butach, które łączą w sobie nutę elegancji i sportowy charakter. Sklepowe półki już zapełniają się właśnie takim obuwiem. Dobrym rozwiązaniem na lato będzie połączenie garnituru z trampkami, które również nabrały w tym roku nieco elegancji.

Lato wśród mokasynów

Jedni uwielbiają mokasyny, inni nienawidzą ich. Z całą pewnością można jednak pokusić się o stwierdzenie, że jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów obuwia letniego. Wygoda i elegancja mokasynów przemawiają do wielu panów. W tym roku projektanci obuwia odświeżyli nieco mokasyny i proponują je w wersji ze sznurówkami, co oznacza powrót dawnych trendów. Warto zaopatrzyć się w parę mokasynów ze sznurówkami, bo ten element obuwia odgrywa w tym roku bardzo ważną rolę.

Sznurówki na pierwszym planie

W ciągu ostatnich lat projektanci obuwia niekoniecznie poświęcali dużo uwagi sznurówkom, traktując je raczej jako element dopełniający, a nie nadający charakter parze butów. W tym roku jednak postanowili to zmienić i w wielu przypadkach sznurówki grają pierwsze skrzypce. Nadal jednak warto pamiętać o tym, żeby pasowały stylem i kolorem do butów oraz reszty stylizacji, choć nuta ekstrawagancji jest wskazana. Sportowe buty z czerwonymi akcentami i czerwone sznurówki zdecydowanie wpisują się w obowiązujące trendy.

Zima i jesień w cholewce

Propozycje na jesień i zimę 2014 to połączenie elegancji z lekką nonszalancją, a nawet buntowniczością. Wybiegi zdominowały buty z wysoką cholewką. Można znaleźć zarówno jesienne i zimowe buty nadające się do codziennego garnituru jak i propozycje o industrialnym charakterze sprawiające wrażenie ciężkości, które idealnie komponują się z najmodniejszymi ubraniami w tym roku. Nogawki spodni w tym roku koniecznie powinny znajdować się w bucie – długa cholewka ma być widoczna i decydować o charakterze całej stylizacji.

4.5/5 - (ilość ocen: 20)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.