Koszule damskie do pracy. Jak wybrać elegancką koszulę do biura?

kobieta w koszuli

Koszule damskie to obowiązkowe elementy kobiecej garderoby. Sprawdzają się podczas wielu okazji, ale to w stylizacjach biurowych prezentują się najlepiej i warto to wykorzystać. Koszule damskie to świetna propozycja dla kobiet o każdej sylwetce i w każdym wieku. Jak więc wybrać elegancką koszulę do biura?

Jak wybrać koszulę damską do pracy?

Rodzaj koszuli zależy w znacznej mierze od charakteru pracy. Kobiety, które mają określony dress code najczęściej decydują się na zakup koszuli wizytowych, czyli tych najbardziej eleganckich. Uniwersalne są białe koszule damskie, które można dopasować do wielu stylizacji, także tych biznesowych. Zresztą nie tylko jasne koszule są mile widziane. Niektóre kobiety decydują się na koszule o niebieskim lub różowym odcieniu, wiele tu zależy od indywidualnych upodobań, ale i od dopasowania barw do typu urody, czy nawet zajmowanego stanowiska. Modne koszule damskie z Domodi sprawdzą się w stylizacjach do pracy nie tylko tam, gdzie obowiązuje ścisły dress code, ale także tam, gdzie panuje dowolność, jeżeli chodzi o ubiór.

Koszula damska do pracy – jaki krój?

Przyjmuje się, że koszule damskie do pracy powinny mieć długi rękaw. To charakterystyczne dla koszul wizytowych, najczęściej zakładane są przez kobiety w branży biznesowej. Od tej reguły są jednak odstępstwa i to coraz częściej. Latem wiele firm dopuszcza możliwość zakładania koszul z krótkim rękawem lub o długości ¾. Jeżeli chodzi o fason, powinny to być koszule dopasowane. Istotne jest jednak umiejętne dobranie rozmiaru do figury. Jeśli koszula marszczy się lub widoczna jest między guzikami bielizna, wówczas lepiej poszukać większej koszuli. Dzięki temu unikniemy poważnej wpadki. Na takie coś nie ma miejsca szczególnie w biurach, w których dużą uwagę przykłada się do wyglądu.

Koszula do pracy – jaki rodzaj?

Zakładając, że w pracy nie obowiązuje ścisły dress code, kobiety mają możliwość dużego wyboru wśród rodzajów koszul damskich. Najpopularniejsze są oczywiście te klasyczne – białe lub w jasnych, niebieskich odcieniach. Często wybierane są także koszule w delikatne wzory, np. w paski. Mało tego, nie zawsze muszą być one zapinane. W pracy sprawdzą się także koszule bez zapięcie, zakładane przez głowę. Charakterystyczny dla nich jest dekolt w serek. Eleganckie są również koszule z wiązaniem na szyi. Niektóre z nich mają dodatkowo ozdobne falbanki. Odwiedź sklep we Wrocławiu z odzieżą dla puszystych

Elegancka koszula damska – do czego nosić?

Koszulę damską można nosić na różne sposoby. Tam, gdzie obowiązuje konkretny dress code, zazwyczaj zakładana jest ona do spódnic lub do eleganckich spodni. Koszule bardzo dobrze komponują się z określonym rodzajem spódnic, chodzi tu o fason ołówkowy. Większą dowolność mają kobiety, które pracują w biurach, gdzie dopuszczalne są stylizacje casualowe. Wówczas koszulę damską można zestawić np. ze spodniami typu chinos, a nawet z jeansami. Jeżeli natomiast chodzi o sposób noszenia, zazwyczaj koszule wpuszcza się w spodnie lub w spódnicę, jednak zależy to od rodzaju stylizacji, stopnia dopasowania ubrania, ale i sylwetki.

4.7/5 - (ilość ocen: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.