Manicure hybrydowy. Czy niszczy paznokcie i jak prawidłowo usuwać lakier?

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy zyskuje coraz większe grono zwolenników wśród kobiet. Wiele z nas uważa, że jest to najwygodniejsza forma manicure. Istnieją również opinie, że manicure hybrydowy niszczy i wysusza paznokcie. W przypadku lakieru hybrydowego powinniśmy pamiętać, że nie jest to procedura, która polega tylko i wyłącznie na malowaniu paznokci, a następnie utwardzaniu ich w lampie. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować nasze paznokcie, następnie dobrze je pomalować, a za kilkanaście dni, prawidłowo usunąć hybrydę. Każda z tych czynności jest niezwykle istotna i musi zostać wykonana prawidłowo, abyśmy nie uszkodzili naszej płytki.

Pierwszą podstawową sprawą jest ocenienie, czy nasze paznokcie nadają się do wykonania hybrydy. Manicure hybrydowy wykonuje się tylko i wyłącznie na zdrowych paznokciach, które się nie rozdwajają. Następną bardzo ważną sprawą jest przygotowanie płytki paznokci oraz ich okolic. Oznacza to dokładne ich opiłowanie, wycięcie skórek oraz oczyszczenie i odtłuszczenie płytki paznokcia. Są to bardzo kluczowe kwestie nie tylko ze względu na estetykę i jakość wykonanego zabiegu, ale również na jego trwałość.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest odpowiednie pomalowanie paznokcia. Powinniśmy pilnować, aby warstwa lakieru miała właściwą grubość, czyli powinna być dość cienka. Przede wszystkim musimy pamiętać o dokładnym zamknięciu wolnego brzegu paznokcia. W przeciwnym razie lakier może zacząć nam się szybko odpryskiwać. Powstawanie odprysków na hybrydzie jest dosyć niebezpieczne, ponieważ najczęściej wiąże się z rozwarstwieniem płytki, co w konsekwencji będzie oznaczało złamanie się całego paznokcia.

Ostatnią i równie ważną kwestią jest zdejmowanie hybrydy. Nie jest to łatwy proces i wiele kobiet uważa go za najgorszą czynność przy wykonywaniu hybrydy. Część osób twierdzi, że hybrydy powinno się ściągać tylko i wyłącznie w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Przede wszystkim musimy posiadać specjalistyczne akcesoria, które są niezbędne do poprawnego ściągnięcia hybrydy. Najważniejszy jest specjalistyczny płyn do usuwania hybrydy, który zawiera w sobie nie tylko aceton, ale również lanolinę, która chroni płytkę paznokcia przed nadmiernym wysuszeniem. Wykonywanie zabiegu w domu jest możliwe, jednak musimy wykonać go bardzo dokładnie. Przede wszystkim nie możemy robić nic na siłę. Gdy zauważymy, że lakier zaczyna delikatnie się podnosić, nie możemy go odrywać. Z pozoru nieszkodliwe pociągnięcie może skończyć się zerwaniem wraz z lakierem warstwy paznokcia, co spowoduje mechaniczne uszkodzenie płytki.

Pierwszą sprawą przy zdejmowaniu hybrydy jest jej zmatowienie. Dzięki temu płyn do usuwania hybrydy zostanie równomiernie wchłonięty. Kolejnym etapem jest przyłożenie wacików, które zostały nasączone specjalistycznym płynem do usuwania hybrydy, a następnie zawinięcie je w sreberka na kilka minut. Co jakiś czas sprawdzamy, czy lakier hybrydowy zaczął się kruszyć. Gdy zauważymy, że lakier zaczyna się kruszyć to następnie ściągamy hybrydę za pomocą drewnianego patyczka i delikatnie polerujemy płytkę paznokcia kostką lub bufferem.

4.6/5 - (ilość ocen: 19)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.