Manicure hybrydowy. Czy niszczy paznokcie i jak prawidłowo usuwać lakier?

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy ostatnimi czasy zawojował Internet. Ze względu na wygodę, trwałość i utwardzenie paznokci, na taki typ manicure decyduje się wiele kobiet. Jego wykonanie jest łatwe, dlatego część z nich decyduje się malować paznokcie samodzielnie. Jeżeli nie przebyłaś jeszcze szkolenia, pewnie masz kilka wątpliwości i chciałabyś wyjaśnić niektóre kwestie.

Czy manicure hybrydowy niszczy paznokcie?

Wiele osób twierdzi, że manicure hybrydowy niszczy paznokcie. Jest to mit. Sam manicure hybrydowy nie ma zbyt dużego wpływu na stan naszej płytki. Co więcej, istnieją bazy hybrydowe, które działają jak odżywki oraz utwardzają paznokieć chroniąc go przed złamaniem. Bardzo negatywny wpływ na płytkę ma za to nieumiejętne usuwanie lakieru hybrydowego, które może spowodować wiele szkód.

Jak prawidłowo usuwać lakier?

Jeżeli zerwiesz warstwę lakieru, paznokieć pod spodem będzie w opłakanym stanie i bardzo długo zajmie ci doprowadzenie go ponownie do porządku. Istnieją dwa sposoby zdejmowania lakieru hybrydowego, które nie ingerują w stan naszej płytki. Pierwszy z nich wymaga wykorzystania frezarki. Ten sposób polecany jest dla osób bardziej doświadczonych, które potrafią odpowiednio dobrać nacisk oraz prędkość obrotów frezu, aby nie przepiłować płytki. Dla początkujących bezpieczniejszy jest sposób wykorzystujący aceton. Najpierw możesz spiłować warstwę topu, aby przyspieszyć proces usuwania lakieru, a następnie nałożyć na paznokcie waciki bezpyłowe nasączone acetonem, zawinąć folią i potrzymać około 5 minut. Po ściągnięciu delikatnie odsuwamy lakier drewnianym patyczkiem.

Primer kwasowy, czy bezkwasowy?

Primer ma za zadanie zwiększyć przyczepność lakieru do naszej płytki. Bezkwasowy jest łagodniejszy, dlatego na początek warto wypróbować jego działanie, a jeżeli nie będzie on wystarczający, przejść na wersję kwasową. Primer może podrażnić skórę, dlatego stosujemy go wyłącznie na płytkę paznokcia.

Jak przedłużyć trwałość manicure?

Po pierwsze, należy odpowiednio przygotować płytkę. Dokładne usunięcie skórek oraz pozbycie się nabłonka z płytki zapobiegnie zapowietrzaniu się lakieru. Wykorzystanie primera sprawi, że lakier będzie mocniej trzymał się płytki. Pamiętaj także o dokładnym zabezpieczaniu wolnego brzegu, ponieważ często właśnie przy końcówce paznokcia lakier zaczyna odstawać.

Czy powinnam nadbudować paznokieć?

Zaleca się przynajmniej delikatne budowanie krzywej C podczas manicure hybrydowego, ponieważ wzmacnia ona paznokieć i zapobiega złamaniom. Jeżeli nie masz doświadczenia w malowaniu, wystarczy, że po nałożeniu każdej warstwy odwrócisz dłoń do góry wnętrzem na kilka sekund i dopiero włożysz do lampy. Dzięki temu lakier delikatnie spłynie na środek płytki.

4.7/5 - (ilość ocen: 12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.