Moda dla kobiet dojrzałych – stylizacje 2017 rok

Moda dla kobiet dojrzałych - stylizacje 2017 rok

Moda dla dojrzałych pań to zwykle spory dylemat zwłaszcza dla kobiet po pięćdziesiątym roku życia. Tym bardziej, że kobiecie w poważnym wieku często wydaje się niestosownym noszenie zbyt jaskrawych kolorów lub zbyt śmiałych kreacji. Co jednak proponują najsłynniejsi projektanci odpowiadając na potrzeby kobiet w tym wieku? Jakie kolory i kroje są mile widziane, by nowoczesna dojrzała kobieta czuła się zarówno komfortowo, jak i wygodnie?

Stroje powinny być odpowiednio stonowane

Bez dwóch zdań – rzadko której starszej pani przystoi i pasuje ubieranie kolorów zbyt jaskrawych, dlatego też powszechnie akceptowalnym jest używanie kolorów delikatnych, pastelowych, a także ciemnych i białych. Na pewno wspólnym ogólnym trendem w 2017 roku jest używanie różnych odcieni koloru białego. Ponadto, choć może starszej pani nie przystoi zakładanie ciucha, który od góry do dołu utrzymany jest w jaskrawej tonacji, to jednak na pewno przystoi skorzystanie z takiej kolekcji, która łączy delikatne barwy ze zdobieniami lub wzorami wywodzącymi się z ogólnie przyjętych trendów.

Ciemna bluzka i obszycie rękawów bądź naniesienie wzorów w kolorze cytrynowym czy fuksji będzie ciekawym połączeniem i do tego pozostanie modnym rozwiązaniem. Kobaltowy kolor, który również uznawany jest za szalenie modny w tym sezonie, będzie pasował do twarzy zarówno dziewczynki, młodej jak i dojrzałej już kobiety. W tym kolorze spokojnie może nosić się każda szanowna dama bez względu na jej wiek.

Czego zdecydowanie powinno się unikać w tym wieku?

Noszenia zbyt luźnych ubrań. Nawet kobieta po siedemdziesiątce posiada swoją własną zmysłowość i urok, dlatego też nie powinna kryć się w rozwlekłych i za dużych szatach. Ubrania mogą być nieco luźne, ale powinny podkreślać to, co w kobiecie jest na daną chwilę najpiękniejsze – talia, może nogi, może cała sylwetka. W dobrym guście zawsze uznawane są delikatnie akcentowane w talii sukienki – kobaltowe, czarne ze zdobieniami lub czerwone sprawdzą się na każdej kobiecie niezależnie od jej wieku.

Starszej kobiecie nie przystoi jednak przesadzanie ze złotymi drobiazgami – na każdej kobiecie dużo lepiej będzie wyglądała subtelna biżuteria niż przeładowana, ciężka, wręcz łańcuchowa i przypominająca biżuterię noszoną przez amerykańskich raperów. Bardzo ważnym jest umiejętność stosowania kolorów podczas tworzenia idealnego makijażu do stonowanego, klasycznego ubioru starszej pani. Przede wszystkim – na twarzy nie warto jest stosować zbyt dużo czerwonych odcieni, ponieważ kolor ten może niepotrzebnie dodać lat i odjąć z własnego uroku osobistego.

Jakie kolory zwłaszcza w 2017 roku będą pasowały starszym paniom?
Wśród kolorów, które chętnie powinny być noszone przez szanowne seniorki, na chwilę obecną znajdują się stonowane i nieco ciemniejsze odcienie czerwieni (szczególnie chętnie prezentowane przez aktorkę Jane Fonda) – takie jak burgund, amarant czy karmazyn, odcienie śliwkowe, do których najlepszym makijażem będzie zastosowanie pomadki w tym samym odcieniu, a w wersji wieczorowej dodatkowo cieni do powiek w uzupełniającym całość kolorze. Wbrew pozorom odcienie te nadadzą uroku niejednej starszej pani i sprawią, że będzie prezentować się nie tylko modnie, ale przede wszystkim naturalnie.

Jakie kroje przystają starszej pani?

Seniorki powinny wybierać przede wszystkim te stroje, których kroje są klasyczne, ponadczasowe, jeśli jednak któraś ze starszych pań chciałaby nieco zaszaleć – bardziej ekstrawaganckie stroje będą modne przede wszystkim latem na świeżym powietrzu. Jakkolwiek warto pamiętać, że poważny wiek często zobowiązuje do zachowania większego umiaru i wiąże się z większą uwagą do zachowania pełnej klasy, dlatego kroje powinny być w miarę proste, ale niezbyt luźne, wciąż podkreślać talię, a na pewno nie chować jej pod workowatym ubraniem.

Pięknie podkreślające całość sylwetki stroje to kroje opływowe, od stóp do głów, które mogą zakrywać ramiona, całe ręce i sięgać aż do stóp, ale będą w tym samym czasie podkreślać całość sylwetki – idealne w przypadku kobiet o wiotkiej posturze.

Niezależnie od wieku praktycznie każda kobieta ma w sobie coś, co można zawsze wyeksponować – jeśli są to ramiona, warto zaopatrzyć się w bluzki lekko je odsłaniające, może autem seniorki jest piękny dekolt i stonowana klasyczna bluzka go odsłaniająca okaże się strzałem w dziesiątkę, a może to właśnie szyja będzie tym elementem, który będzie warto wyeksponować? Klasyka prostych strojów pomoże uwydatnić to, co wciąż w seniorce jest najpiękniejsze, nawet jeśli kroje te będą proste – w prostocie często tkwi największa klasa.

Ozdoby starszej pani

Zdecydowanie nie powinny być przeładowane. Subtelny akcent w postaci złotych kolczyków czy łańcuszka w zupełności wystarczy. Do mody wracają też perły – pełniące świetne dopełnienie strojów ciemnych, sukien dziennych i wieczorowych, a także niektórych bluzek i marynarek.

Aktualnie seniorka ma wciąż dużą możliwość swobody w wyborze modowych wzorów, w których będzie czuła się najwygodniej. Warto pamiętać, że każdej kobiecie i tak może pasować nieco inny zestaw odzieżowy, jakkolwiek prezentowane tu trendy są trendami proponowanymi przez największych projektantów mody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *