Moda na jesień/zimę dla kobiet dojrzałych

Moda na jesień zimę dla kobiet dojrzałych

Moda kobiet dojrzałych wcale nie musi być trudna i nudna. Wiele z nich po 50-tce uważa, że niektórych elementów garderoby już nie wypada nosić. Jest to zdecydowany błąd, ponieważ w tym wieku dobry strój potrafi znacząco poprawić nastrój oraz odjąć parę lat.

Na dowód trend, które królują obecnie w sklepach internetowych, sieciówkach jak i w centrach handlowych oraz nawet na samych pokazach. Kolor jest najważniejszy – to nasza wizytówka, określająca poniekąd naszą osobowość.

1. Kapelusze

Tak, to nie pomyłka. To czysty powrót lat 20, 30 i 40-stych XX-wieku. Wtedy moda, mimo, że znacząco różni się od obecnej, znajdywała się na naprawdę wysokim poziomie. Kobiety przykładały wtedy do ubioru dużą wagę jak i do całej estetyki.

Kapelusz jest niezwykle elegancki, co doskonale określa tamte czasy, jak i kobiety. Wróciły, i to w wielkim stylu: słomiane, wielkie, małe o najróżniejszych wzorach. To od nas zależy czy wybierzemy klasyczny, czy może bardziej nietypowy. Dodatkowo ochroni naszą głowę w ciepłe dni przed słońcem, a w zimniejsze przed utratą ciepła.

2. Długie spódnice

To również trend zaciągnięty z początku lat dwudziestych. Nic jednak dziwnego, bo od kobiet z tamtych lat możemy się wiele nauczyć. Potrafiły one idealnie dobrać swoje stroje tak, by wyglądać przy tym elegancko i schludnie.

Jeśli one potrafiły dokonać tego w tak biednych i ograniczonych finansowo czasach, my mamy o wiele łatwiejszy wybór. Spódnice królują i potwierdzi to każdy projektant.

Są klasyczne, uniwersalne, wygodne i bardzo ciepłe! Powinniśmy zaopatrzyć się w kilka par i cieszyć się swobodą, jaka wynika z noszenia spódnic – nic nas nie uciska ani nie uwiera, jak w wypadku dżinsów czy innych spodni. Czysta przyjemność i klasa w jednym! Dodatkowo odejmą nam one przynajmniej kilka, jak nie kilkanaście lat!

3. Duże kolczyki

Wiemy nie od dziś, że to twarz przyciąga najwięcej uwagi, a dobre kolczyki potrafią podkreślić nasze atuty i wydobyć z nas piękno, o jakim nie miałyśmy pojęcia. Dlatego właśnie powinniśmy zaopatrzyć się na jesień w takie pary.

Pod grubymi płaszczami, szalikami i czapkami powinny wystawać i dodawać nam uroku, podkreślając całość naszej stylizacji. To nieprawda, że noszenie niektórych par nie wypada już w pewnym wieku. Każdy powinien ubierać to, na co ma ochotę i w czym czuje się atrakcyjniej.

Moda to przede wszystkim zabawa, a same trendy powinny być dla nas tylko wskazówkami! Dlatego powinniśmy traktować wszystko z dystansem i decydować się tylko na te elementy garderoby, do których jesteśmy przekonane.

4.7/5 - (ilość ocen: 20)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.