Modna dziecięca kolorystyka – Myszka Miki i rodzice

dziecięca kolorystyka

Obecna moda nie tylko tworzona jest dla osób dorosłych, ale także dla dzieci. Już od najmłodszych lat naszego dziecka możemy zadbać o to, by nasza pociecha mogła nosić to, co jest najmodniejsze. W modzie dziecięcej wiele trendów przebijało się przede wszystkim dzięki modzie dla dorosłych – tworzone nowe projekty dla najmłodszych i nastolatków opierane były głównie na mniejszych wersjach tego, co modnym miało być również w świecie dorosłych w tym samym czasie. W tym roku jednak projektanci zdecydowali się na wprowadzenie pewnych akcentów wspólnych, ale też wiele rzeczy będzie zupełnie innych – moda dziecięca a dorosłych będzie zdecydowanie odróżniać się od siebie, a trendy z poprzedniego okresu modowego zdają się czasami pozostawać w modzie jeszcze w następnym sezonie – przynajmniej w przypadku mody dziecięcej.

Modna dziecięca kolorystyka

I tak, mimo że w sklepach na działach dla dorosłych królują jaskrawe, wyraźne kolory – na działach odzieży dziecięcej znajdziemy wciąż wiele ubrań w pastelowych, delikatnych odcieniach różu, niebieskiego i innych. Małe kobietki dodatkowo będą mogły pozwolić sobie na noszenie przepięknych, ślicznie zaprojektowanych i obdarzonych wieloma falbankami i koronkami sukieneczek, przy czym wiele z nich będzie posiadało piękne kwieciste wzory na dość ciemnym – na przykład granatowym – tle.

Jednakże, kolorystyka ze świata mody dorosłych pojawi się również i w modzie dziecięcej – pomarańczowe piękne spódniczki, przepasywane w talii sukieneczki czy zaakcentowane ramionka to główne przebijające się trendy królujące wiosną i latem tego roku w świecie mody dorosłych i tych najmniejszych kobietek. Innymi, wyraźnie przebijającymi się kolorami ze świata mody dorosłych są także wszelkie maskujące odcienie i kolory khaki, moro, które stało się modne przede wszystkim w modzie męskiej, ale także powróciło do mody dziecięcej wśród chłopczyków.

Podsumowując – w modzie dziecięcej, oprócz tych kolorów, które stały się modne wśród dorosłych (żółty, zielony, khaki i moro dla starszych i młodszych panów, cytrynowy, zielony, pomarańczowy, fuksja i kobalt dla starszych i młodszych kobiet) wciąż nie wychodzą z mody kolory pastelowe, delikatne bądź klasyczne ciemne tonacje. Kolorem, który również stał się modny w niemal wszystkich jego odcieniach, jest również nieśmiertelny biały – na wybiegu mogliśmy obserwować modelki w przeróżnych odcieniach, w tym na przykład anielskich, które w tym momencie są łatwo dostępne w niemal każdej modowej sieciówce.

Myszka Miki i inne nawracające trendy minionych lat

Wśród dorosłych na wiosnę i lato tego roku zapanował trend powracania do lat głównie osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych zeszłego wieku. Wówczas to modne były stroje typu disco, bejsbolówki, ubiór charakterystyczny dla muzyki typu grunge. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku dzieci – proponowana przez najpopularniejszych projektantów moda wraca do symboli najlepszych bajek świata Walta Disneya i oferuje wzory związane z motywem między innymi Myszki Minnie. Wśród chłopczyków dominującymi wzorami na koszulkach stają się motywy helikopterów i samolotów wojskowych, czołgów, co ma swoje odzwierciedlenie w aktualnie noszonych przez panów elementach stroju militarnego. Moro jednak znajduje szerokie zastosowanie również wśród najmłodszych panów i jest chętnie proponowane do noszenia również przez chłopczyków. Z kolei w przypadku dziewczynek wraca moda na body – chętnie proponowana niezależnie od jej wieku.

Jaka mama, taka córka

To, co bez dwóch zdań może połączyć matkę i jej córeczkę, to unikalne stroje w podobnej tonacji. Szerokie nogawki spodni na wzór dzieci kwiatów sprawdzą się zarówno w przypadku dojrzałej, jak i dojrzewającej młodej damy. Prawdziwym podkreśleniem idei „jaka matka, taka córka” będzie zsynchronizowanie kolorystyki ubrań – czyli dobranie tak części garderoby, by kolorystycznie sobie odpowiadała. Wśród kolorów, które zwłaszcza w tym sezonie będą pasowały zarówno matce, jak i córeczce, trzeba koniecznie wymienić fuksję (kolor szczególnie kuszący), cytrynowy, zielony czy kobaltowy. Trzeba przyznać, że nawrót trendów sprzed 20-30 lat skutecznie odmłodzi niejedną mamę, a córce nada bajeczny wygląd.

Jaki ojciec, taki syn

Kobiety – te młodsze i te starsze – łączy kolorystyka i możliwość dobrania strojów bardzo podobnych pod względem krojów. Panów – tych starszych i tych młodszych – wiosną i latem 2017 roku łączyć będzie z pewnością wpisany w kanon obecnie panującej mody powrót do styku militarnego. W tym sezonie modnym jest założenie części stroju militarnego – na przykład spodni typu bojówki – w połączeniu z czarną koszulką, pasować będą też czarne dodatki. Taki strój odpowiada nie tylko dorosłym „wojownikom”, ale także – ich dzieciom. Obecne projekty umożliwiają ubranie własnego syna dokładnie tak, jak ubranym jest tatuś, a takie wspólne stylizacje zawsze pozytywnie zaskakują.

Podsumowanie

Nowe trendy umożliwiają ekspresję naszej osobowości poprzez ubiór. Podobne trendy zostały zaproponowane nie tylko w modzie damskiej, ale także męskiej i dziecięcej, jakkolwiek nie zawsze to, co modne jest dla panów, musi być także modne dla pań.

4.4/5 - (ilość ocen: 16)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.