Na co zwracać uwagę kupując garnitur?

Na co zwracać uwagę kupując garnitur

Każdy mężczyzna oprócz pary jeansów, swetra, bluzy, t-shirtu i innych części garderoby posiada w swojej szafie przynajmniej jeden strój wizytowy. Chodzi oczywiście o garnitur. Panowie zakładają go na szczególne okazje takie jak przyjęcia czy spotkania biznesowe. Wielu mężczyzn nosi garnitur na co dzień, do pracy jeśli tego wymaga ich zawód. Nie każdy jednak w swoim garniturze wygląda idealnie. Jest to spowodowane ty, że nie został on dopasowany do sylwetki mężczyzny. Na co zatem zwracać uwagę kupując garnitur? Co zrobić, żeby ta część garderoby „leżała „ idealnie? Poniżej przedstawione są najważniejsze aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu garnituru.

Garnitur standardowo składa się z dwóch części: marynarki i spodni. Kupując ten strój wizytowy należy się zatem skupić nie tylko na najmodniejszym fasonie ale na tym w którym modelu mężczyzna będzie wyglądał po prostu dobrze. Jeśli chodzi o ten strój, nieważne jest posiadanie modelu z najnowszej kolekcji tylko takiego, dopasowanego do sylwetki. Główną zasadą, którą należy kierować się przy wyborze marynarki jest to, że powinna ona dobrze leżeć w ramionach. Dobrze, jeśli jest również talkowana. Ważne jest to, że marynarka nie może być idealnie dopasowana. Musi być w niej trochę luzu po to, by swobodnie poruszać ramionami i rękami. Przy zapięciu guzika, marynarka nie może opinać ciała. Wówczas jest ona dobrze dobrana. W marynarce ważna jest także długość rękawa. Nie może być on ani za krótki ani za długi. Jeśli jego długość zakrywa kostki lub kończy się znacznie wyżej niż nadgarstki, należy poszukać innego modelu. Podczas przymiarki marynarki należy zwrócić uwagę na jej długość. Dobrze dobrana powinna praktycznie w większej części zakryć męskie pośladki. Ważne jest także ułożenie kołnierza i jego szwu. Powinien on spoczywać na ramieniu w sposób naturalny. Dobrze jest także gdy kołnierz marynarki przylega do kołnierza koszuli. Przy wyborze spodni również należy przede wszystkim przyjrzeć się długości nogawek. Dobrze dobrane spodnie zakrywają 2/3 buta i delikatnie załamują się z przodu. Spodnie nie powinny opinać nóg. Nie mogą być również zbyt szerokie.

Wielu mężczyzn nie lubi kupować garnituru. Jest to spowodowane niewiedzą na temat samego stroju i zasad, które muszą być spełnione podczas jego zakupu. Stosując się do powyższych rad i wskazówek z całą pewnością model garnituru zostanie prawidłowo dobrany a same zakupy zamiast martwić, sprawią przyjemność. Pozwoli to również zaoszczędzić sporo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *