Najczęstsze wpadki 20., 30. i 40-latki!

Najczęstsze wpadki 20., 30. i 40-latki!

Wraz z upływem lat nasz styl i sposób ubierania powinien się zmieniać, stawać się bardziej dojrzały, odpowiadający temu co wypada w danym wieku ale zarazem powinien nam zostawiać pole do wyrażania siebie, swojego indywidualizmu i swojej duszy. Co się jednak stanie, gdy się zapomnimy, gdy nie zauważymy że nagle przekroczyliśmy mityczną barię najpierw 20 lat, potem 30, 40 i tak dalej ? Będziemy wtedy zaliczać ciągle poważną modową wpadkę, co może nam przeszkodzić w wielu codziennych sytuacjach, jak w środowisku zawodowym czy w relacji z partnerem. Czego więc unikać, żeby nie znaleźć się w takiej sytuacji? Jakie są najczęstsze wpadki 20., 30. i 40-latki?

Gdy mamy już 20 lat powinnyśmy przede wszystkim zrezygnować z pojawiających się wszechobecnie na ubraniach nastolatków motywów z kreskówek, bajek czy filmów w tradycyjnym, powtarzalnym wydaniu. Swoje miejsce w koszu powinny też znaleźć T-shirty z kontrowersyjnymi czy infantylnymi napisami. Częstymi wpadkami 20-latków jest również postawienie na nieodpowiednią biżuterię czy dodatki. Świeceniu się jak choinka na Boże Narodzenie czy naszyjnikom rodem z rosyjskiego bazaru powinniśmy powiedzieć zdecydowane NIE. Ostatnią sprawą, na jaką osoby w tym wieku powinny zwrócić uwagę jest nie przekraczanie pewnych granic w poszukiwaniu własnego stylu i wyrażaniu osobowości, gdyż mogą one łatwo stać się ofiarami mody.

Gdy przekroczymy granicę trzydziestki powinnyśmy się przede wszystkim skupić na podkreślaniu własnej kobiecości ale w subtelny i dojrzały sposób. Dobrym rozwiązaniem są więc dopasowane sukienki w żywych kolorach czy ołówkowe spódnice. Odpadają natomiast szorty lekko zakrywające pośladki, falbaniaste minispódniczki czy mocno wycięte biodrówki. Panie w tym wieku zaliczają także często wpadki decydując się na zbyt dziecinny styl, a więc podkoszulki z śmiesznymi napisami czy dziwne dodatki do fryzur.

Natomiast panie po 40-dziestce powinny zrezygnować z łączenia wielu barw w jednej stylizacji co oczywiście nie wyklucza kolorów ubrań z ich szaf, jednak powinny one stanowić zaledwie dodatek spinający całość, a nie podstawę. Odpadają także wszystkie te ubrania, które nie przystają już 30-latkom. Faux pas stanowi także zbytnie odsłonięcie ciała czy noszenie prześwitujących rzeczy. Kobiety po czterdziestce powinny jak najbardziej podkreślać swoją sylwetkę, ale za pomocą dopasowanych i eleganckich ubrań, a nie nagości.

Niezależnie od wieku jaki mamy w swoich dowodach moda przede wszystkim powinna być dla nas źródłem wyrażana swojej osobowości, a stosując się do kilku powyższych rad każda kobieta w każdym wieku nie zaliczy nigdy najczęstszych wpadek 20., 30. i 40-latek.

4.6/5 - (ilość ocen: 20)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.