Nowe modne okulary

Nowe modne okulary

Początkowo okulary były domeną osób mających problem z wzrokiem. Z czasem jednak odkryto, iż zmiana szkieł sprawi, iż będą one idealną ochroną przed promieniami słońca. Obecnie okulary są ważnym elementem wielu stylizacji, dopełniającym je i nadającym im tego czegoś a z powodzeniem noszą je nawet osoby zdrowe wybierając zerowe szkła lub decydując się na same surowe oprawki. Przedstawimy państwu kilka najmodniejszych modeli okularów w obecnym sezonie.

Na pierwszy ogień weźmiemy damskie okulary przeciwsłoneczne.

Tu projektanci proponują nam po pierwsze kolor. Nie tylko w postaci samych oprawek, ale także szkieł w odcieniach między innymi żółci, indygo czy czerwieni. Kolejnym trendem wprost z wybiegów są wariację na temat kształtu okularów, których awangardowy wygląd budzi skojarzenia z sztuką współczesną i abstrakcyjnymi rzeźbami młodego, obiecującego artysty. Na uwagę zasługują także lustrzane szkła, popularne już rok temu, ale tym razem występujące w bardziej futurystycznym i nowoczesnym wydaniu. Popularne są również fantazyjne wzory i wykończenia, przykładowo dom mody Dolce&Gabbana proponuje je w owocowym i morskim motywie.

Natomiast w damskich okularach korekcyjnych króluje styl retro w postaci oprawek typu kocie oczy czy panto. Na pokazach Gucciego możemy się nawet spotkać z tymi bardziej w stylu babcinym z grubymi oprawkami i na szykownym łańcuszku. Hitem sezonu są także modele oversizowe, bardzo pokaźne, zakrywające nierzadko pół twarzy. Natomiast kolejny trend sprawia, iż nielubiane przez wielu okulary korekcyjne mogą stać się elementem biżuterii. Światowi projektanci bowiem proponują nam oprawki wykończone ozdobnymi kamieniami czy mieniącymi się kryształkami. Dla najbardziej odważnych pań branża przygotowała okulary rodem z laboratorium szalonego naukowca, całkowicie przezroczyste, przypominające nam o szkolnych latach i eksperymentach na lekcjach chemii.

Trendami panującymi w modzie męskiej są między innymi podobnie jak u pań okulary w stylu retro z okrągłymi oprawkami i szylkretowym wykończaniem. Natomiast materiały z których zostały wykonane to popularne plastikowe tworzywo lub wracający do łask metal, a królującym kolorem będzie szarość.

Niezależnie od obecnie panujących trendów, ważne jest aby okulary były odpowiednie dobrane do kształtu naszej twarzy i naszego typu urody, gdyż tylko wówczas gdy będą nam one w stu procentach pasować, mogą stać się integralną częścią stylizacji i wyróżnić ją spośród szarego tłumu a wybór jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

4.6/5 - (ilość ocen: 25)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.