Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety – Jak chronić dłonie

Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety - Jak chronić dłonie

Mówi się, że dłonie są wizytówką kobiety. Często w pracy lub podczas sprzątania narażone są na działanie chemikaliów lub innych czynników szkodliwych. Warto jednak o nie zadbać, ponieważ to właśnie na nich bardzo szybko odznacza się nasz wiek. Jak chronić nasze dłonie i paznokcie, aby w każdej chwili wyglądały pięknie?

Rękawiczki

Rękawiczki są pierwszą rzeczą, która kojarzy nam się z ochroną rąk. I słusznie, ponieważ jest to niezbędny czynnik przy ochronie naszych dłoni. Po pierwsze, powinnyśmy używać rękawic za każdym razem, kiedy sprzątamy, ponieważ środki chemiczne używanie do czyszczenia mają niezwykle destrukcyjny wpływ na naszą skórę, szczególnie, jeżeli korzystamy z nich kilka razy dziennie. Powinniśmy pamiętać także o klasycznych rękawiczkach, które nosimy zimą, ponieważ mają one nieoceniony wkład w ochronę naszych dłoni przed działaniem mrozu. Dzięki regularnemu noszeniu rękawiczek, nasze dłonie nie będą zaczerwienione i przesuszone nawet przy dużym mrozie.

Krem

Krem jest podstawą pielęgnacji naszych dłoni. Warto korzystać z niego po każdym myciu dłoni. Niektóre kremy pozostawiają na skórze cieniutką powłoczkę, która daje dodatkową ochronę. Przy stosowaniu kremu najważniejsza jest systematyczność. Zimą powinniśmy wybierać kremy cięższe, które w większym stopniu zabezpieczają skórę. Przynajmniej raz dziennie w trakcie wcierania kremu wykonaj delikatny masaż, który ujędrni skórę i polepszy wchłanialność cennych składników.

Peeling i maska

Przynajmniej raz w tygodniu dobrze jest wykonać peeling dłoni połączony z masażem. Skóra po nim będzie gładka i jędrniejsza. Po peelingu dobrze jest zastosować maskę na dłonie. Skóra po przeprowadzeniu peelingu będzie łatwiej wchłaniała składniki odżywcze zawarte w masce. Możesz wybrać maskę, którą zmywamy po kilkunastu minutach lub taką, którą pozostawiamy na noc. W drugim przypadku załóż na dłonie bawełniane rękawiczki, dzięki którym maska nie wytrze się w pościel. Rano twoje dłonie będą idealnie gładkie.

Filtry

Ważnym czynnikiem chroniącym dłonie są kremy z filtrami UV. Niestety często zapominamy o używaniu ich na skórę dłoni, a przecież jest to część ciała najczęściej eksponowana przez nas na słońce. Promienie słoneczne przyspieszają starzenie się skóry oraz mogą powodować powstawanie przebarwień.

Lakier do paznokci

Lakier położony na paznokciach chroni je przed działaniem negatywnych czynników zewnętrznych. Najlepsza do tego celu będzie odżywka, która dodatkowo wpływa na odżywienie płytki. Możesz także zdecydować się na manicure hybrydowy lub żelowy, który chroni płytkę przez działaniem promieni słonecznych i utwardza ją.

4.6/5 - (ilość ocen: 17)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.