Odżywki do paznokci – jakie wybierać? – 5 porad

Odżywki do paznokci - jakie wybierać - 5 porad

Odżywki to produkty, które pozwalają na kompleksową pielęgnacje paznokci, wzmacniają ich płytkę, sprawiają, że staje się ona bardziej wyrównana i mniej narażona na uszkodzenia.

Dobrze dobrana odżywka

Odżywkę do paznokci należy przede wszystkim dobierać do rodzaju płytki. Paznokcie mogą mieć różne problemy, na przykład są zbyt cienkie, za bardzo łamliwe lub rozdwajają się. Każdy z takich objawów został spowodowany przez inne przyczyny, na przykład niedobory ważnych mikroelementów lub po prostu przez upływ czasu. Jeśli paznokcie są w kiepskiej kondycji, oprócz stosowania odżywek warto także zatroszczyć się o swoją dietę lub zacząć przyjmować suplementy przeznaczone do wzmacniania włosów i paznokci.

Do paznokci łamliwych

Paznokcie, które łatwo się łamią i rozdwajają mają po prostu za mało składników odżywczych oraz nie posiadają odpowiedniej ochrony w postaci warstwy tłuszczowej. Prawdopodobnie brakuje im ważnych minerałów takich jak magnez i krzem. W przypadku tego typu problemów należy sięgać po odżywki przeznaczone specjalnie do paznokci kruchych. Systematyczne stosowanie tego typu kosmetyków odżywi płytkę paznokcia i przywróci jej lepszą kondycję. Wskazane składniki to wapń, żelazo, krzem, kreatyna i magnez.

Paznokcie z podłużnymi prążkami

Mało estetyczne prążki pojawiają się na paznokciach wraz z wiekiem, tak samo jak zmarszczki występują na twarzy. Ten mało estetyczny efekt można usunąć dzięki stosowaniu odżywek o działaniu wygładzającym. Zawierają one w swoim składzie takie substancje jak silikon, czy krzem.

Paznokcie cienkie, bardzo miękkie

Miękkie paznokcie to problem, który pojawia się zazwyczaj, gdy moczymy je zbyt długo w wodzie. Z tego powodu bardzo ważne jest pamiętanie o noszeniu rękawiczek w czasie wykonywania różnych prac domowych. W przypadku miękkich paznokci sprawdzą się preparaty o działaniu utwardzającym oraz przyspieszającym wzrost paznokci. Takie preparaty zawierają przede wszystkim witaminę B oraz szereg substancji mineralnych niezbędnych do prawidłowego wzrostu płytki.

Odżywka zamiast bazy pod lakier

Stosowanie bazy pod lakier ma wiele zalet – wzmacnia lakier, zapobiega jego uszkodzeniom i sprawia, że pomalowane paznokcie zachowają ładny kolor. W roli bazy doskonale sprawdzają się również odżywki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala na wykonanie idealnego manicure i jednocześnie o zadbanie o paznokcie. Dobra odżywka powinna również pomagać w równomiernym nałożeniu lakieru na paznokieć, co znacznie ułatwia uzyskanie dobrych efektów.

4.6/5 - (ilość ocen: 16)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.