Okulary – jak je dobrać, by wyglądać atrakcyjnie w każdym wieku?

Okulary - jak je dobrać,

Na przestrzeni lat można zaobserwować nowy trend jeżeli chodzi o okulary. Okulary stały się obecnie elementem ubioru, a nie tylko elementem służącym do korekcji wzroku. Okulary mają bardzo mocny wpływ na to jak jesteśmy postrzegani, ponieważ są noszone w centralnej części twarzy, a nasi rozmówcy skupiają swój wzrok na tej części twarzy. Dodatkowo okulary są noszone nawet przez kilkanaście godzin na dobę. Związku z tym wybierając okulary dla siebie powinniśmy mieć na uwadze następujące rzeczy:

  • jakość wykonania okularów,
  • wielkość okularów,
  • kształt okularów,
  • kolor okularów.

Co dają nam okulary?

Okulary, a przede wszystkim oprawki są elementem, które pozwalają nam kreować w odpowiedni sposób swój wizerunek. Poprzez okulary możemy bardziej podkreślić pewne nasze cechy, a inne możemy dzięki okularom przysłonić. Dodatkowo okulary mogą spowodować, że będziemy zapamiętani lepiej przez inne osoby. Stosowanie okularów pewnie nie doda inteligencji, ale możemy być pewni, że doda nam powagi.

Jak wybrać okulary by wyglądać atrakcyjnie w każdym wieku?

Wybierając okulary należy zwracać uwagę na kilka istotnych kwestii. Po pierwsze wybierając oprawki należy mieć na uwadze stanowisko przez nas zajmowane i jaką mamy twarz, ponieważ oprawki powinny przyciągać uwagę do naszej twarzy i powodować pozytywne efekty u odbiorcy. Nasze okulary powinny być dobrane tak, aby mam było w nich jak najlepiej.

Wielkość i proporcje okularów

W doborze oprawek ważne następujące elementy, czyli wielkość i proporcje. Noszone przez nas okulary powinny idealnie komponować się z naszą twarzą i nie powinny być za małe i zbyt duże. Dlatego osoby o długiej twarzy powinny wybierać wysokie oprawki. Osoby o szerokiej twarzy nie powinny wybierać oprawek wąskich. Odnośnie proporcji osoby o dużym nosie nie powinny mieć małych oprawek.

Kolor okularów

Skupmy się teraz na doborze koloru. Kolor jest oczywiście indywidualną kwestią, ale podczas jego doboru powinno pamiętać się o następujących zasadach, aby kolor naszych oprawek był dobrany do włosów, brwi czy brody. Obecnie wybierane są kolory czarne lub srebrne. Czarne lub srebrne będą idealnie pasować do takich kolorów włosów czarnych, siwych czy brązowo ciemnych. Na rynku można również wybrać oprawki dwu kolorowe na przykład czarno-niebieskie.Oprawki w odcieniu brązowym i złotym będą dobrze pasować do kolorów włosów blond czy rudych. W wyborze koloru powinno się przymierzyć kilka kolorów i porównaniu w jakim jest nam najładniej. W ostatnim czasie bardzo modne stały się modele, które nawiązują do rogowych opraw z szylkretu. Podstawowym składnikiem modelu są elementy skorupy żółwia.Zastosowanie elementów skorupy żółwia powoduje, że każda para okularów jest inna i napewno każdy znajdzie coś dla siebie. Główną zaletą okularów wykorzystujących szylkret jest to, że będą pasować do każdej urody. Należy pamiętać, że wybierając oprawki o kolorze mocnym i kontrastowym może spowodować, że nasze okulary staną się mało uniwersalne.

Kształt okularów

Kształt naszych okularów może być okrągły lub prostokątny. Wybierając kształt też należy kierować się przede wszystkim tym co nam odpowiada. Specjaliści od wizerunku uważają, że okrągły kształt powoduje zmiękczenie twarzy i daje jej wyraz dobroduszności. Okrągły kształt noszą osoby związane z działalności charytatywną i pracujące w wolnych zawodach. Prostokątny kształt powoduje inteligenty wygląd twarzy i powoduje, że osoba noszące takie oprawki jest postrzegana jako osoba profesjonalna i mająca przemyślane poglądy. Kształt prostokątny wybierają osoby związane z mediami, biznesem, władzą oraz pieniędzmi. Kształt naszych oprawek powinien być dobierany w sposób przeciwny do kształtu twarzy. Do twarzy okrągłej powinno wybierać się kanciaste oprawki, do twarzy kwadratowej, prostokątnej lub trójkątnej należy wybrać oprawki, które mają okrągłe krawędzie. Wybierając kształt oprawek należy przymierzyć kilka rodzajów i sprawdzić, w których wyglądamy najlepiej i wtedy podjąć decyzję. W przymierzaniu okularów należy zwrócić uwagę na położenie górnej krawędzi okularów. Krawędź górna powinna w całości lub części pokrywać się z linią brwi. Należy mieć też na uwadze osadzenie mostka. Osoby o długim nosie powinny wybierać oprawy z mostkiem osadzonym niżej, który spowoduje zakrycie górnej części nosa w sposób przynajmniej częściowy. Osoby o małym nosie powinny wybierać oprawy z mostkiem osadzonym wzdłuż górnej krawędzi ramki.

Materiał okularów

Wybór materiału jest kwestią indywidualną każdej osoby. Oprawki metalowe cechują się przede wszystkim elegancją. Oprawki z tworzyw sztucznych cechują się grubością. W przypadku oprawek warto też zwrócić uwagę na nanośniki. W metalowych oprawkach są one silikonowe i mogą być dostosowane do każdej osoby. W przypadku oprawek z tworzyw sztucznych możliwość dostosowania do każdej osoby jest niemożliwe.

Soczewki w zależności od wieku.

Osoby do 40-roku życia powinny wybierać soczewki relaksacyjne, aby podczas pracy z komputerem nie obciążać akomodacji i uniknąć opóźnienia w poprawie ostrości widzenia. Ten rodzaj soczewek jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia. Osoby po 40-stym roku życia mają problem z ostrym widzeniem blisko. Soczewka traci wraz z wiekiem elastyczność i należy wtedy używać okularów do bliży. Wybierając okulary należy mieć na uwadze również charakter naszej pracy. Zaleca się, aby posiadać osobną parę okularów do pracy przy komputerze.

Inne rady odnośnie okularów dla osób w każdym wieku.

Jeżeli chcemy, aby w okularach wyglądać bardziej atrakcyjnie to oprócz powyższych sprawach powinniśmy również pamiętać o następujących rzeczach:

Jeżeli oprawka jest zbyt luźna lub ciasna to należy dokonać wymiany, ponieważ oprawki opadające lub uciskające mogą być bardzo uciążliwe.
Komfortowe oprawki to takie z zawiasami sprężynującymi, ponieważ uniemożliwiają złożenie się oprawek po zdjęciu i umożliwiają łatwe odginanie zauszników na zewnątrz.
Jeżeli będziemy mierzyć oprawki to należy zwrócić uwagę na długość zauszników. Nie powinny być za krótkie i zbyt długie.
Jeżeli nasze oprawki są z silikonowymi nanośnikami to należy dokonywać wymiany co kilka miesięcy ze względu na to, że nanośniki po pewnym czasie żółkną i zielenieją.
Soczewki należy czyścić odpowiednią ściereczką z mikrofibry, płynami do soczewek lub bardzo delikatnym płynem do mycia naczyń.
Jeżeli twoje oczy posiadają różne wady wzoru i dodatkowo różnice są duże to nie powinno wybierać się oprawek z cienką ramką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *