Orzeźwiające zapachy na lato – co wybrać na gorące dni?

Kompozycja z butelką perfum, owocami i kwiatami na kolorowym tle

Perfumy, podobnie jak ubiór, powinny nie tylko wyrażać naszą osobowość i temperament, ale dodatkowo być dopasowane do pory roku. Latem, kiedy zazwyczaj nosimy lekkie i przewiewne ubrania, stawiamy także na świeże zapachy, które idealnie sprawdzą się w upalne dni. Jaka powinna być woda toaletowa na lato? Podpowiadamy.

Jakie zapachy sprawdzą się w gorące dni?

W upalne dni mamy ochotę zazwyczaj mieć jak najmniej na sobie. Dlatego wybieramy przewiewne ubrania, kremy do twarzy o lekkiej formule, a także orzeźwiające zapachy, Kompozycje, które podobały nam się w chłodniejszych porach, a więc jesienią i zimą, zazwyczaj latem są dla nas zbyt duszące, ciężkie i intensywne. W gorące dni więc nie sprawdzą się wszelkie szyprowe i drzewne nuty. W pewnych przypadkach można je wykorzystać na przykład podczas bardzo eleganckich wieczornych eventów. W ciągu dnia jednak najlepiej sprawdzi się woda toaletowa o cytrusowej lub kwiatowej, orzeźwiającej woni, która wyróżnia się słabszą projekcją niż akordy korzenne czy przyprawowe.

Jaka powinna być idealna woda toaletowa na lato?

Wybierając perfumy na lato, warto kierować się przede wszystkim swoim gustem, a także zastanowić się, kiedy najczęściej będziemy wykorzystywać konkretny zapach. Jeżeli poszukujemy idealnej nuty na co dzień, na przykład do pracy czy na uczelnię, postawmy na lekkie, odświeżające perfumy, które nie będą nas przytłaczały i będą wyczuwalne jedynie z niewielkiej odległości. Nie chcemy przecież, żeby nasza nowa woda toaletowa była wyczuwalna na drugim końcu zatłoczonego, gorącego autobusu, ponieważ latem temperatura i wilgotne powietrze jeszcze bardziej potęgują efekt duszności niektórych zapachów perfum i mogą źle oddziaływać na otoczenie. 

Idealna woda toaletowa na lato to taka, która charakteryzuje się słabszą projekcją i jest orzeźwiająca. Wiele osób docenia zwłaszcza nuty cytrusowe, morskie, kwiatowe czy owocowe, które dają uczucie świeżości, a jednocześnie nie są męczące.

Jakie perfumy wybrać na lato?

Lato zazwyczaj kojarzy nam się z plażą, słońcem i odpoczynkiem. Takie powinny być też nasze perfumy na ten czas. Dobrze, więc jeżeli wybrany aromat przywodzi nam na myśl same przyjemne wspomnienia, pozwala poczuć się świeżo i dodaje nam energii na cały dzień. Kobiety chętnie wybierają lekkie, owocowe i cytrusowe perfumy. Taka kwiatowa woda toaletowa może mieć nutę bergamotki, róży, jaśminu czy lawendy. Jeśli chodzi o owocowe zapachy na lato, warto wybrać te z nutą porzeczki, maliny, wiśni czy pigwy. Spośród cytrusów najchętniej kupowane są zapachy limonki, pomarańczy, cytryny czy grejpfruta.

Oceń post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.