Lista kontrolna – Pakowanie ubrań na wyjazd

Pakowanie ubrań na wyjazd

Niezależnie od tego, czy jest to Twoja pierwsza wycieczka, czy też jesteś doświadczonym podróżnikiem, zawsze pomocne jest posiadanie odpowiedniej listy kontrolnej.

Jest to lista rzeczy potrzebnych do podróży. Będzie ona służył jako narzędzie, które powie Ci, co chcesz spakować, ale także pomoże Ci upewnić się, że myślałeś o wszystkim, co możesz chcieć spakować. Jak nie wiesz gdzie jechać to zajrzyj na fajnepodroze.pl

Wybierz swój główny bagaż

Gdziekolwiek planujesz jechać, wybierz bagaż uniwersalny, lekki i na tyle duży, aby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Najważniejszą decyzją, którą podejmiesz (w zakresie bagażu) jest zakup torby posiadającej gwarancję. Podróżowanie z bagażem z uszkodzonym kołem, uchwytem lub zamkiem błyskawicznym jest absolutnie najgorsze! Ważne jest również, aby znaleźć torbę podróżną, która jest tak wszechstronna, jak jest potrzebna, a jednocześnie dopasować ją do wszystkich rzeczy i musi być łatwa w noszeniu.

Zorganizuj swoje rzeczy

Jeśli masz mnóstwo różnych rodzajów zajęć, które planujesz wykonać, oznacza to, że masz dość sprzętu, który musisz zapakować do walizki. Utrzymanie organizacji wszystkiego może być wyzwaniem.

Odzież należy trzymać w przedziałach zorganizowanych w zależności od rodzaju stroju lub czynności, używając specjalnych zestawów pakujących. Te organizery z zamkiem błyskawicznym ułatwiają utrzymanie torby w czystości i zapewniają szybki dostęp do wszystkich rzeczy, których potrzebujesz podczas podróży. Możesz użyć woreczków kompresyjnych lub kostek, aby zmniejszyć objętość ubrań nawet o 80%. Jest to szczególnie wygodne dla nieporęcznych przedmiotów, takich jak swetry i kurtki

Zrób listę rzeczy które warto zabrać do walizki (przykładowo):

Lekkie ubrania
Koszule długorękawowe
Spodnie lub kurtka
T-shirty
Spodnie i/lub spodnie krótkie
Pasek
Skarpetki
Wygodne buty
Kurtka przeciwdeszczowa, parawan lub parasol
Bielizna do spania
Bielizna
Okulary przeciwsłoneczne i obudowa okularów
Sukienki i/lub spódnice
Biżuteria
Osłona przeciwsłoneczna
Chustka na głowę
Stroje kąpielowe
Telefon komórkowy i ładowarka
Głośniki podróżne
Poduszka podróżna, maska do oczu i zatyczki do uszu
Przetworniki i adaptery elektryczne
Aplikacje ułatwiające podróże wraz ze wskazówkami

4.7/5 - (ilość ocen: 18)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.