Perfumowane mgiełki do ciała

Perfumowane mgiełki do ciała

Latem można sobie pozwolić na zrezygnowanie z ciężkich perfum o intensywnym zapachu. Ciekawą alternatywą są dużo lżejsze mgiełki do ciała. Oprócz przyjemnego zapachu mają one dodatkowo działanie nawilżające i przyjemnie odświeżają skórę.

Jak prawidłowo stosować mgiełki do ciała?

Te popularne kosmetyki perfumowanie przeznaczone do ciała mają najczęściej lekkie, przyjemne zapachy owocowe i kwiatowe. Przy ich używaniu trzeba brać pod uwagę, że zazwyczaj są dużo mniej trwałe niż wody perfumowanie i toaletowe. Można to oczywiście potraktować jako wadę, ale dzięki mniejszej trwałości mgiełki można stosować, kiedy ma się na to ochotę i nie trzeba się obawiać przesady. Na szczęście z tego typu kosmetykami trudno jest przesadzić, nie trzeba więc za bardzo się ograniczać.

Perfumowane mgiełki do ciała przydają się w wielu codziennych sytuacjach. Doskonale sprawdzają się na przykład w podróży lub na plaży, kiedy chcemy szybko się odświeżyć. Prosty w użyciu kosmetyk zapewni błyskawiczne odświeżenie, sprawi, że od razu poczujemy się lepiej i doda energii. Na plaży również warto sięgać właśnie po perfumowane mgiełki. Ich zaletą jest fakt, że nie zawierają alkoholu. Trzeba pamiętać, że stosowanie kosmetyków z alkoholem w czasie opalania może doprowadzić do powstania mało estetycznym przebarwień.

W czasie letnich upałów warto zastosować prosty trik – wystarczy trzymać mgiełkę w lodówce, aby dodatkowo zapewnić sobie przyjemne uczucie ochłodzenia.

Jaką mgiełkę do ciała wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele perfumowanych mgiełek. Najczęściej mają one lekkie kwiatowe i owocowe zapachy, więc bez problemu można znaleźć produkt, który będzie idealny na lato i zapewni przyjemne odświeżenie. Ważna jest oczywiście również trwałość, warto jednak pamiętać, że mgiełka nie powinna utrzymać się na ciele zbyt długo, ponieważ będzie się mieszać z zapachami innych kosmetyków, których będziemy chciały używać.

Perfumowane mgiełki do ciała sprawdzają się szczególnie dobrze latem, kiedy zazwyczaj używane perfumy często okazują się po prostu zbyt ciężkie i intensywne. Siła ich zapachu może być wzmacniana przez wysoką temperaturę. Dodatkowo trzeba także wiedzieć, że wiele z tego typu kosmetyków zawiera w swoim składzie alkohol, dlatego mogą doprowadzić do powstania przebarwień na skórze, kiedy będziemy się opalać. Dlatego mgiełki do ciała są ciekawą alternatywą, którą warto wziąć pod uwagę – nie podrażniają skóry, nie zostawiają plam na odzieży, jednocześnie zapewniają przyjemne odświeżenie.

4.7/5 - (ilość ocen: 14)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.